Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van hányingerem?

Mitől van hányingerem?

Figyelt kérdés
Januárban elkezdtem edzeni amivel nem volt semmi baj de csuklótörés miatt abbahagytam most novemberben újrakezdtem és rosszul vagyok közben 15 alkalomból kb 10szer nem sikerült normálisan edzek. Eleinte nincs semmi baj aztán elkezdek valamit csinálni utána elkezdem nyelni a nyálam aztán rosszabb esetben elkezdek öklendezni és bekönnyezek, ha iszok rá akkor sem múlik el úgy hogy inkább abba hagyom. Régebben bicózás közben is volt ilyen, hogy egyszerűen nem bírtam tekerni mert rám jött az öklendezés, de mióta újra elkezdtem edzeni bicózás közben is ez van és már ott tartok, hogy munka közben is vagy csak úgy rám jön itthon. Ha eszek rá akkor elmúlik de van, hogy 2-3 óra múlva visszajön. Tudnátok segíteni, hogy ez mitől lehet? Vagy valakinek volt már hasonló? A válaszokat előre is köszönöm.

2018. nov. 17. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon kevés a konkrét infó. Edzés előtt mit eszel, mennyit és mikor? Mennyi és milyen folyadékot iszol edzés előtt, alatt, után? Mennyit iszol egy map összesen? Szedsz e gyógyszert?


Lehet helytelen étkezés, túlterhelt gyomor, vércukorszint probléma, dehidratáltság, vitaminhiány, hormonális változás, etcetera...

2018. nov. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

edzés előtt nem eszek sokat egy lekváros kenyeret vagy ilyesmit ahogy felkelek azután megyek 1órára rá kb edzeni ha szarul vagyok edzés közben akkor be se fejezem az edzést így nem iszok sokat de általában fél liter vizet szoktam és 1 órát edzek régebben szedtem kreatint is most még nem terveztem

1nap olyan 3 literkörül iszok és nem szedek semmit

2018. nov. 18. 16:25
 3/13 anonim ***** válasza:

A helyedben nézetnék a vércukorszintet. Edzés alatt, sót, előtt is nagyon fontos a folyadékbevitel, ez is lehet egy aktuális probléma.


Mindig ugyanabban a napszakban edzel?

2018. nov. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
általában reggelente de ritkán 1-2 körül de nem is ez bosszant hanem hogy már bárhol előjön
2018. nov. 18. 16:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Nézess vércukrot mindenképpen! Legjobb az lenne, ha erre pár napig több napszakban is sort tudnál keríteni. El kell kezdeni kizárni a lehetséges bajokat.
2018. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
oksa köszi a segítséget
2018. nov. 18. 18:24
 7/13 anonim ***** válasza:
A csuklótörést edzés során szerezted vagy máshogy sikerült? Azért kérdezem, mert rossz emlék lehet az agynak és kivàlt egy pánikot ami idővel más helyzetekben is jelentkezhet! De írtad már máshol is előjön! Ha nincs cukor vagy vérnyomás gond a háttérben, illetve kizárjàk a szervi okokat, akkor ez stressz alapon is lehet!!! De pl. rutin vérképet csináltass házidokival, meg cukrot mérj amikor ez rádjön! Nekem stressz miatt van! És munkába, boltba, bárhol előjön. 🤨
2018. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
csuló törés bicó versenyen történt, vérkép már megvolt azony annyira nem volt semmi gond
2018. nov. 27. 10:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha vègeztet a házidokid még vizsgàlatot és negatív lesz minden, akkor a stressz! Nővérem mikor tanítani járt suliba és nagy volt a nyomás rajta, akkor először kezdte öklendezéssel. Aztán minden reggel hányt munkàba indulás előtt! Ha nem szedsz semmi gyógyszert, akkor pl mellékhatás sem lehet! De csináltasson a dokid egy teljes vizsgálatot mert az a biztos és ha semmi eredmény, akkor relaxàlj, keresd az okát mi válthatta ki ezt! Mi az ami nem jó az életedben, stb. Nekem sajnos a stressztől van, hogy kk sem kapcsol az agyam és ez az eredménye. :/ Gyomorsavad nincs sok?? Nem szoktad érezni? Éppen az is okozhat ilyesmit!
2018. nov. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szedj B komplexet! Az alapból sem árt, de ha valóban a stressz a kiváltó ok, ennek szedése folyamán az meg fog szűnni.
2018. nov. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!