Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elmebeteg vagyok a tanulástól....

Elmebeteg vagyok a tanulástól. Mit tegyek ellene? Menjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Szóval a problémám:


Pénzügyi-számviteli szakon tanulok ami bonyolult és sokat kell készülni. Nehezen alszom el mostanában mert idegeskedek és stresszelek a tantárgyak miatt. Többször álmodtam már ezzel kapcsolatban pl.: könyveltem álmomban, megjelentek a számlák és a gazdasági események is. Gyakran felriadok álmomból mert mindig bevillan valami pl legutóbb azért mert nem haladtam az esettanulmányommal. Volt hogy neki álltam tanulni mikor átjött hozzám a párom és elsírtam magam mert nem értettem pénzügyből valamit és ő megvigasztalt. Számvitel órán történt, hogy nem jött ki egy hosszú számolás eredménye, mert félrenyomtam valamit a számológépen és földhöz vágtam azt hirtelen felindulásból. Ideges leszek ha valami nem úgy megy ahogy kéne mert annyira megakarom csinálni ezt a szakmát. Eddig csak 5-öseim vannak, a tanárok is megdicsérnek de tegnap 4 est kaptam adózásból és csalódott voltam, erre a padtársam mondta hogy jó az ügyes vagyok... Már hogy lenne jó? Ja igen a másik ami nagyon felcsesz az a padtársam, folyamatosan beszél hozzám órán. Olyan dolgokat magyaráz nekem amik tök nem relevánsak, a magánéletéről, pasijáról, kutyájáról beszél. Én meg nemtudok figyelni tőle. Hiába nem reagálok rá akkor sem veszi észre magát. Tegnap is órán ott dudolászott melettem meg énekelgetett azután meg tőlem kérdezgette, hogy hogy kell a feladatot megcsinálni. Dolgozatoknál remeg a kezem, nem tudom miért, nem tudom megakadályozni és 2x 3x is megnézem hogy mit ütöttem a számológépbe. Egyébként a 9. osztályt kétszer jártam a matek miatt és már csak emiatt is jó akarok lenni ebben a szakmában. Matek érettségim 2-es lett, és kaptam már megjegyzést hogy mit akarok ezen a szakon így.


Nagyon megakarom csinálni és majd szeretnék elmenni mérlegképesre utána adótanácsadóira. Májusba lesz a szakmai vizsga és amiatt is kivagyok készülve már most.


Van valami tippetek arra, hogy hogyan tudnám lazábban venni ezt az egészet? :)


Köszönöm hogy elolvastad, és előre is köszönöm a segítséget.


20/L



2018. nov. 20. 13:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem ha igazán elhivatott vagy, sokat készülsz, akkor nem kell halálra stresszelned magad. Normális, hogy ideges vagy, mert jól akarsz teljesíteni, mint mindenki más a szakján, de az nem egészséges, ha nem tudsz kikapcsolódni és pihenni sem. Próbálj többet mozogni, olyat csinálni, ami megnyugtat és egy időre el tudod felejteni a feladatokat és a határidőket. Csak jól oszd be az idődet és nem lesz baj.
2018. nov. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!