Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A stressz miatt verhet össze-v...

A stressz miatt verhet össze-vissza a szívem?

Figyelt kérdés
Igen stresszes időszakon megyek keresztül, nyakamon vannak a vizsgáim, a szakmai gyakorlati helyem sincs még meg, a családi életem is botrány és elég sokat stresszelek többek között ezek miatt. 2017 szeptemberében szúrt a mellkasom, elmentem a háziorvoshoz, aki beutalt a kardiológiára, januárra kaptam is időpontot. Kivizsgáltak, EKG volt, korábbi vérvétel leleteket mutattam neki, illetve a kórházi leletemet, mert azon a nyáron aurás migrénnel kórházba vittek. Mindent rendben talált, azonban picit magasnak találta a doki a pulzusomat, ezért 24 órás EKG Holtert raktak rám. Ott is minden rendben volt a doki elmondása szerint. Annyit mondott, hogy évente járjak kontrollra. Ugye ez 2019 januárjában esedékes. Azonban az elmúlt egy hétben alkalomadtán össze-vissza ver a szívem és eléggé meg vagyok ijedve. Van, hogy egy percen belül több a szabálytalan ütés, de van, hogy egy vagy több óráig visszaáll a normális kerékvágásba minden. Hétfőn megyek a háziorvosomhoz, de addig itt van előttem a hétvége... Meg vagyok ijedve. A furcsa, nagy és szabálytalan dobbanásokon kívül nem észlelek más kellemetlenséget, nem fáj semmim, nem vagyok ájulásközeli állapotban vagy ilyesmi. Volt vagy van valakinek hasonló? Kíváncsi lennék azok véleményére tanácsára. Előre is köszönöm a választ!

2018. dec. 14. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Volt. Nekem csontkovács hozta helyre.
2018. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Volt, csak én infarktust kaptam utána. Bár idősebb vagyok, mint te.
2018. dec. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem gyakran van ilyen tünet, már megszoktam, csak sajnos egyre durvábban. Vizsgálatok nem mutattak ki semmit. Van amikor kiver a víz tőle és le kell feküdnöm egy 10 percre. Friss levegő, sport hosszú távon sokat javít rajta. A stressz és a fizikai túlterheltsèg rontja.
2019. febr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!