Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Álmomban történő fulladás,...

Álmomban történő fulladás, volt már ilyenben részetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is köszönöm annak, aki építő jellegűgel válaszolni fog a feltett kérdésre. A problémám igazából az, hogy 2 éven belül kb. 3-4 alkalommal volt az, hogy alvás közben befulladtam, vagy fulladozni kezdtem. Ez röviden annyit jelentett, hogy szó szerint nem kaptam levegőt, viszont mindig feltudtam rá kelni, vagy olyan is volt, amikor a párom keltett fel rá. Mivel 2 év alatt a 3-4 alkalmat (de inkább 3) nem tulajdonítottam nagy előfordulási aránynak és alapvetően nagyon nagyon stresszes időszakban voltam akkoriban, így betudtam lelki eredetűnek a problémát. Most már kb. 1 éve nem volt ilyen jellegű problémám, őszintén szólva meg is feledkeztem a dologról... azonban ma ismét lecsapott a dolog, és elég ijesztő volt, mert éppen otthon voltam a szüleimnél, anyum bent volt a szobámban, én éppen aludtam és még arra is emlékszem, hogy telefonon kivel mit beszélt, de én közben fulladoztam, azonban a testem nem rángatózott, meg mozdulatlan volt. Szóval "félig" éber voltam, "félig" pedig álomban, de mégis éreztem, hogy nem kapok levegőt, felkelni viszont nem tudtam, mert visszanyomott az alvásérzet. Fogalmam sincs hogy a probléma hogyan oldódott meg, egyszercsak felkeltem, de akkor már senki nem volt a szobámban, szóval kis idő eltelhetett az incidens és az ébredésem között. Most egy kicsi nyomó érzést érzek a mellkasomnál, DE lehet, hogy már csak én képzelgek, alapvetően eléggé rágörcsöltem erre a témára, mert életem olyan szakaszában vagyok, ami sokkal de sokkal jobb és szebb, mint a korábbi és nagyon pozitívan vártam az ünnepeket és az év végét, na meg az új évet, de most elkapott az idegesség, hogy mi van ha van valamilyen betegségem. Egészséges életet élek, sokat sportolok, nem dohányzom stb... Rosszra kell gondolni, vagy véletlenül alvás közben fordultam úgy, hogy elakadt a lélegzetem, esetleg érdemes kivizsgáltatni, ha igen, akkor tüdőszűrőre menjek?


Köszönöm a válaszokat!


28/L



2018. dec. 15. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá az alvási bénulásra, és az alvási apnoé-ra, hogy rád illenek-e a tünetek. Előbbivel együtt lehet élni, utóbbi meg gyógyítható, javítható.
2018. dec. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elvolastam mindkettőről a tudnivalót és az alvási apnoe definíciójánál találtam ezt: "alvás közben a légzés időről-időre abbamarad, majd újra elindul". Viszont tünetek közül nem teljesen mind jellemző rám, pl. horkolni egy picit horkolok de nem hangosan, nem szoktam torokfájással kelni,nincs reggeli fejfájásom. Ami viszont igaz rám a tünetek közül az a rossz alvás, napközbeni fáradtság, levertség és ugyebár az alvás közben kialakuló légzésmegállás.


Ha odamegyek az orvosomhoz, hogy erre gyanakszom, ő tudni fogja, mi ez a betegség? Őszintén szólva én még soha nem hallottam erről. :(

2018. dec. 15. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudni fogja. Vagy elmehetsz magánorvoshoz is, vannak alvásklinikák, ahová befekszel, és megfigyelnek alvás közben.
2018. dec. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül hanyatt fekszel ilyenkor. Nekem szokott lenni hanyatt fekvésnél ritkán. Arra ébredek, hogy fulladok. Én nem horkolok egy picit sem, viszont a szívem nem tökéletes. Orvos sem tudta megmondani mitől van. Azt mondta lehet éjjeli pánikroham. Na de álmomban?
2018. dec. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!