Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Esténként itthon alig kapok...

Esténként itthon alig kapok levegőt. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Pár hónapja feltűnt, hogy esténként alig kapok levegőt, amikor itthon vagyok. De a kollégiumban minden jó. Emiatt gyakran fel szoktam kelni és az este folyamán 1-2szer használok ventolint is, mert úgy érzem, hogy segít. Régen voltak asztmás problémáim, de már 5-10 éve semmi bajom nem volt. Van itthon macskánk is a lakásban, amire elvileg allergiás vagyok, de napközben semmi bajom nincs és este szoktam allergia elleni gyógyszert is bevenni, amikor itthon vagyok.
2018. dec. 24. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha a kollégiumban nincs bajod, akkor lehet, hogy egy kiadós takarítás, ágynemű kimosása 60 fokon, ágy nagyon alapos kiporszívózása segít. Nekem ettől elmúltak a panaszaim (ugyanez volt, mint neked, hogy lefekvéskor fulladtam, bár nem olyan durván), de azért elmentem a tüdőgyógyászatra, és ott kiderült, hogy igazából nappal is fulladok egy kicsit, csak azt már nem veszem észre, gondolom annyira hozzászoktam. Szóval szerintem karácsony után ballagj el a háziorvoshoz, hogy adjon egy beutalót. Én egy hónappal későbbre kaptam csak időpontot, és éppen a vizsgálat előtti nap lettem nagyon rosszul - persze a Ventolin nem volt nálam, mivel amúgy teljesen tünetmentes voltam már a néhány héttel azelőtti nagytakarítás óta. Valószínűleg kivirágoztak a fák, azért lett baj.


Ja és persze a takarítást ha lehet, ne te csináld, ha muszáj neked, akkor korán reggel, és utána szellőztess ki, mosd meg az arcod, akár a hajad is.

2018. dec. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amúgy én is asztmás voltam gyerekként, és bő 10 évig tünetmentes voltam az asztmát illetően. Az elmúlt években az allergiám is elmúlófélben volt, legalábbis sokat enyhült, cserébe az asztma visszajött. De nem rossz csere, mert az asztmám mindig jól kezelhető volt, az allergiám meg sosem, szedhettem akármit, akkor is rosszul voltam.
2018. dec. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!