Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Másnaposan ez normális? Mitől...

Másnaposan ez normális? Mitől van?

Figyelt kérdés
Nem találok ezzel kapcsolatosan semmilyen információt, és a környezetemben sem tapasztalt ilyet senki. Amikor nagyon másnapos vagyok(kb 2-3 évente egyszer) úgy érzem, hogy bármilyen folyadék, amit megiszok, egyszerűen nem ürül ki a gyomromból, csak gyűlik, lötyög, és ettől hányok leginkább...Konkrétan a hajnali 2körül megivott bort hánytam ki déli 12 órakor(nem telibe, de láttam, hogy van benne bor...)Addig nem azt mondom, hogy a topon voltam, de fejfájáson és fáradtságon kívül nem volt más bajom.Aztán hazaértem, megittam 1 pohár baracklevet és egy pohár vizet, és kb 4 óra múlva ez jött ki belőlem a borral együtt...azóta még 4x hánytam, egyértelműen kijön belőlem minden folyadék, és sajnos a kaja is.1 üveg pezsgőt, és kb 4 dl bort ittam, de ezt kb 5-6 óra leforgása alatt.Nem sűrűn szoktam inni, kb 3-4 havonta.Voltam már ennél sokkal jobban berúgva, de soha nem volt rá példa, hogy ennyit hánytam volna, nem értem, miért van ez most..
2019. jan. 1. 16:29
 1/1 anonim ***** válasza:
A szervezeted az alkoholt méregként kezeli. Ezért a "másnapos" állapot idült alkoholmérgezés utáni állapot. Ezért kell az italozáshoz a mértékletesség! Aki nem képes kontrollálni a mértéket, az a mérgezés tüneteit nem kerülheti el. Az alkohol tartalmú italok fogyasztása életkor függvényében is változó. Ezért 21 éves kor előtt fokozott elővigyázatosságra van szükség, mert a fiatal fejlődő szervezetet és főleg az agykapacitást súlyosan befolyásolhatja.
2021. jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!