Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a párom baja? Nem...

Mi lehet a párom baja? Nem akar orvoshoz menni?

Figyelt kérdés

Akármit eszik felpuffad, vagy azonnal hasmenése lesz. Van hogy az ebéd végénél az asztaltól kell wc-e rohannia. Minden nap fáj a hasa. Eddig is érzékeny volt, de lassan mindennapossá vállik. Nagyon féltem őt, de nem akar dokihoz menni. Le van fogyva nagyon, 80kg volt, most 70.

Ilyenekkel jön nekem, hogy nem megy dokihoz, mert mi van, ha megmondják, hogy baja van? Ha baja van, az így is van neki, max nem tud róla, de akkor bírnának segíteni. Nagyon makacs.


2019. jan. 16. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Honnan tudhatnánk, mi baja?
2019. jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet belfereg is.

Ami fertőző.

2019. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Ez olyankor szokott előfordulni, amikor valaki nagyon habzsolva, gyorsan eszik, nem is rágja meg a falatot és rengeteg levegőt nyel, ami a belekbe továbbjutva aránylag gyorsan, akár pár percen belül erős puffadáshoz, szélgörcsökhöz vezethet. Lassan kell rágni, nagyon alaposan, nem falni. Érdemes megnézetni a fogazatát is.
2019. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg vmilyen ételérzékenysége van, de lehet másik ezer ok. De mi az, hogy azért nem megy el orvoshoz, mert megmondják, hogy mi a baja? Hát nem pont azért akar elmenni? Megvizsgálják, megmondják, h k.rvára érzékeny a gluténra teszem azt, aztán betartja a diétát és jobban lesz. Mit kell egy ferlnőtt férfinak ennyit nyavalyogni komolyan nem értem
2019. jan. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A második amit leírt a falásról abban van sok igazság. Lehet hogy a párodnak különösen nincs szervi problémája hanem csak az hogy gyorsan eszik, nem rágja meg úgy a kaját ahogyan kellene és ez is okozhat gyomorgörcsöt meg bélgörcsöt. Ha megrágja de viszonylag tátott szájjal és levegőt is nyel ezzel az is tágítja a gyomrot, a beleket és gyorsabban távozik minden. De lehet valóban fogaival van probléma, nyilván érzékenyek neki nem mer úgy rágni és csak nyeli a kaját ami szintén ezt a problémát okozhatja. Ezt azért írom mert régen rám is igaz volt ez. A fogaimmal volt probléma érzékenyek voltak, alig mertem rágni és amint megrágtam picit valamit már nyeltem is le, meg ittam is rá, aztán hasonló problémák voltak. Mondjuk a gyomrom nem fájt, de igen csak ment a hasam nem sokkal később. De lehet az is hogy emésztési problémája van és mindent így dob ki a szervezete. De ezt az is okozhatja ha sok szénsavasat iszok ami lehet üdítő, vagy szóda, akármi, ez is felpuffaszthatja és ha kerül bele kaja akkor fokozóik és valahogy a gázoknak ki kell mennie ami a bélben lévő dolgokat is viszi magával sok esetben. De lehet valami bélbetegsége van, akár szűkület, akár összenövés vagy valami fertőzés is. Lehetséges az is hogy valami összetevőre érzékeny. Vagy ha túl sokat eszik, és túlterheli a gyomrát ez is okozhatja.


Az ilyen makacs emberek csak akkor mennek orvoshoz ha már nagyon nagy a baj, és a párod már közel van ehhez. Tudom hogy ettől fél hogy mi van ha kiderül hogy valami komolyabb baja van de győzd meg arról hogyha időben kiderül az a legjobb mert ezzel műtéteket is megúszhat, ami csak rosszabb ha már műteni kell. De lehet simán az is hogy valami fertőzést kapott el amit gyógyszeresen kell kezelni.

De mint írtad hogy a gyomor érzékenység már régóta probléma lehet hogy akkor a gyomrában van valami gond. Lehet hasnyálmirigy gyulladás is, vagy az mondta be valamiért az unalmast. A tesómnak gyerekkora óta baj van a hasnyálmirigyével, illetve gyomornyálka termelése sem a legjobb ami miatt élete végéig gyógyszert kell szednie, mert akkor jó minden. De ha egyszer elfelejti akkor vége van, és ha késő veszi be nem használ nála. Ahogyan savlekötőt is naponta kell szednie és ha egyszer nem veszi be akkor utána hiába veszi be utólag, lassan áll nála helyre a rend 2-3 nap mire rendbe jön akkor ha reggel nem veszi be, hanem csak délután.

2019. jan. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mintha magamat látnám. 1 évbe telt, mire rájöttem hogy nem bírom a tejes és cukros ételeket. Én magamtól jöttem rá, sajnos egy vetélés után jött ki. Amikor tudok én is megyek orvoshoz, hogy megerősítse, mert így nagyon nehéz olyat enni, amitől nem lesz görcsös hasmenésem. Neki biztosan bélgyulladása is van amit kezelni kell!
2019. jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"mire rájöttem hogy nem bírom a tejes és cukros ételeket. Én magamtól jöttem rá,"

Kedves #6#os! Ja, magadtól jöttél rá, miután a szervezeted már segítségért esdekelt...

2019. jan. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es!

Puszi neked! :)

Amúgy meg, vezethetne egy naplót a napi étkezéseiről, és úgy könnyebb lenne elindulni valamerre.

2019. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jaj, de buta párod van! Inkább szenved, mert olyan gyáva, mint egy óvodás? Meg kell figyelni, hogy milyen kajánál fordul ez elő. Gluténérzékenység a tippem, ami diétával kezelhető, de simán lehet valami emésztőszervi rák is.
2019. febr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!