Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok mindig ennyire...

Miért vagyok mindig ennyire fáradt, kimerült, beteges?

Figyelt kérdés
Kb 2-3 éve akármennyit alszok sose tudom kialudni magam. Nem tudom, hogy ehhez kapcsolódik-e de a hajam is iszonyatosan megritkult a pár év alatt. Diák vagyok nappalin, folyamatosan hulla fáradtnak érzem magam. Minden nap ébresztőre kelek, mert alig térek magamhoz reggel, az egész napot át bírnám aludni. Sokszor fejfájásra, enyhe szédülésre, rossz közérzetre kelek. Szedek vitaminokat is. Gyümölcsöket, zöldségeket nem igen fogyasztok, mert inkább csak a nyári gyümölcsöket szeretem, min 2 liter vizet meg szoktam inni (vizen kívül semmi mást nem iszok). Mozogni se mozgok, 1 órás erősítő gyakorlatokat kezdtem el itthon csinálni, de 1 hónap után elment a kedvem tőle. Most terveztem diákmunkára menni de annyira fáradt, kimerült vagyok egész nap, hogy nem megy. Vérvételen voltam minden negatív. Illetve ami változott az, hogy 1 hónapja minden nap a köldök helyén, alatta végig középen illetve jobb oldalt iszonyatosan fáj a hasam, gyakran járok wc-re (széklet állaga normális), nagyon bélgázos vagyok, baktériumtenyésztés negatív székletvizsgálatban, fáj végig a derekam (ha megnyomom nyomó érzést érzek de ha masszírozom nagyon jól esik, de érzem, hogy valami nem stimmel), egyik éjjel hirtelen hidegrázásra keltem 38 fokos lázam volt. Akkor voltam vérvételen újra mikor a hasi panaszok előjöttek, a RCP értéke 15 (0-5 között lehet). Gyomortükrözésem negatív, nőgyógyász se talált semmit, panoráma fogröntgenem negatív, mell uh-n se volt semmi, hasi uh-n epekövet találtak, lisztérzékenységem, laktózérzékenységem sincs. Orvos szerint nem kapcsolódik ehhez a tünetekhez az epekövek megléte. No-spa elmúlasztja az epegörcseimet, de a hasi tüneteket nem. Teljesen tanácstalan vagyok kihez fordulhatnék. Magánorvosra sajnos nem telik, főleg gasztroenterológusra, mert nagyon drága számomra. Próbáltam probiotikumokat, gyógyteákat, ilyen-olyan gyógykészítményeket, szigorú zsírszegény diétát folytatok már egy ideje, minden nap eszek már gyümölcsöket, a tejet lecseréltem kókusztejre, illetve a kristálycukrot kókuszcukorra. Változást sajnos nem vettem észre.

2019. jan. 19. 23:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*CRP
2019. jan. 19. 23:22
 2/11 anonim ***** válasza:
A stressz mennyiségén kell változtatni, az okozza az összes problémádat.
2019. jan. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Sok a stressz,vagy talán még az lehet hogy alacsony a vérnyomásod
2019. jan. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom alapból alacsony, de a háziorvos nem volt hajlandó mit kezdeni vele, mert betegséget úgysem okoz. Pánikbeteg vagyok akkor fel szokott menni hirtelen extra magasra a vérnyomásom, arra szedek gyógyszert.
2019. jan. 19. 23:32
 5/11 A kérdező kommentje:
38 fokos lázzal se kezdett a orvos semmit, letudta annyival, hogy biztosan vírus.
2019. jan. 19. 23:33
 6/11 anonim válasza:
100%
Ez inkább lelki dolog lehet, nem fizikai.
2019. jan. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szívesen fogadok tippeket is, hogy mit lenne érdemes még tennem, hogy ez az állapot elmúljon (ha stressz miatt van).
2019. jan. 19. 23:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Jóga, meditáció jót tenne.
2019. jan. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pilates mennyire oldja a stresszt ezeket a problémákat?
2019. jan. 20. 00:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Étrend vàltoztatàsa sokat segíthet a pànikbetehségben, jógàt én is ajànlom menj ki a szabadba napi többszöri sétàra fogyassz több zöldséget meg gyümit és igyàl sok folyadékot.....
2019. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!