Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan ne foglalkozzak mások...

Hogyan ne foglalkozzak mások vèlemènyèvel?

Figyelt kérdés
A volt munkahelyemen igazi idiótákkal dolgoztam ... Szülès után meghalt a babánk ès állandóan ment a kibeszèlès olyan szinten hogy munkahelyet kellett váltanom...most egy èv múlva találkoztam az exkollèganővel ès ő mesèlte hogy mèg mindig ez a tèma (amit nem èrtek mert ahogy eljöttem onnan engem egy kicsit se èrdekel hogy ki mit csinál) Èn fejben tudom hogy nem szabad ès nem kell velük foglalkozni de nagyon bánt hogy ekkora taplók ès nem tudok rajta túl lèpni. Hogyan lehet leszrni mások vèlemènyèt

2019. febr. 7. 06:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebben pszichológus tud segíteni, bárcsak tudnám a titkot, elmondanám szívesen Neked is, én is ezzel küzdök, más rosszindulatú, pletykás emberekkel kapcsolatban. :-(

Egyébként lehet, hogy az exkolléganő rosszindulatú volt és már rég nem ez a téma (ilyenek, akik másokat kibeszélnek, ha adott személy nincs jelen, azért találnak más kibeszélnivalót is).

Azt tudom, hogy az ember csak önmagát tudja megváltoztatni, hogy pletykák, rosszindulat ne érintse kellemetlenül, másokat nem lehet megváltoztatni és törekedni sem lehet erre.

Nekem az alábbi előadás sokszori meghallgatását javasolták e témakörben:

https://www.youtube.com/watch?v=V6H3vgXmovo

2019. febr. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sokszor megfigyeltem magamon (meg olvastam is), hogy a legnagyobb szenvedést tulajdonképpen az okozza, ha tartósan elkezdünk azon gondolkodni: "mások miket pletykálhatnak", "miket mondhatnak hátunk mögött". Ilyenkor a mások véleménye már mintegy mellékessé válik és saját gondolataink okozzák a legnagyobb szenvedést, amelyek nem biztos, hogy igazak (sokszor azt gondoljuk pontosan tudjuk, miféle negatívumokat, rosszindulatú dolgokat hordanak össze rólunk mások). Esetleg korábbi élettapasztalataink is visszaigazolják ezeket.

[link]

2019. febr. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt is fontos tudatosítani magadban, hogy számodra ne jelentsenek semmit a pletykás emberek, mert emberek ki tudják használni azt is, aki ilyen módon lelkileg manipulálható. Aki mások (bárki) véleményének) rendeli alá magát, az sose tud igazán élni, mindig azt lesi, mások mit mondanak és ha akárcsak egy negatív, igazságtalan kritika éri, összeomlik, fáj neki.
2019. febr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!