Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Erős kutyaszőrallergia esetén...

Erős kutyaszőrallergia esetén megválnál házi kedvencedtől?

Figyelt kérdés

Ma ahogy jöttem haza toltam be a babakocsit odajött a 3 kutyám az ajtóban örömtáncot járni.

Hirtelen bedugult az orrom elkezdett váladékozni és elkezdtem nagyon csúnyán fulladni száradt egyre jobban ki a torkom és csak ingerelte.

Bizonyított hogy nem bírom a kutyaszőrt.

Most hogy már ilyen durva reakcióm van elkezdtem azon filozni megválnék e tőlük de hát imádom őket.

Most az volt a szerencsém hogy a pelenkázó táskaban volt babavíz gyors kortyoltam belőle különben megfulladtam volna úgy köhögtem.

A gyerek szeme láttára.


2019. febr. 15. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem. 12 éves, nálunk született, idős kutya, és nagyon ragaszkodunk egymáshoz. Szednék inkább gyógyszert. Most már gondozom haláláig ha fene-fenét eszik is.
2019. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szednél inkább gyógyszert az a baj hogy én még szoptatok is.
2019. febr. 15. 15:28
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Az egészség fontosabb, mint az állatok. A gyógyszer akkor is káros, ha nem szoptatsz.
2019. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Hát mondjuk egyszeri köhögési rohamtól nem az lenne az első gondolatom, hogy kidobjam a kutyát, hanem mondjuk elmennék allergia vizsgálatra, aztán beszélnék az orvosommal, hogy milyen kezelési módszerek léteznek, mennyire káros a gyógyszer, illetve vannak homeopátiás megoldások is, amik ugyan nem kínálnak instant megoldást, mint a bogyók, de hosszú távon sok esetben beválhatnak.

Ha ezek mind megtörténtek, és kiderül, hogy az allergia valóban asztmatikus jellegű, amire nincs megoldás, na _akkor_ lehet gondolkodni azon, hogy mi legyen a kutyákkal, és még akkor is nagyban függne attól, hogy mennyi idősek, és találnék e olyan embert, aki jó gazdájuk lehet. Addig meg lehet segíteni a dolgon, megfelelő és gyakori takarítással, a kutyák napi szintű szőrápolásával (amit nyilván nem te fogsz megtenni, hanem mondjuk a párod), hogy ne kerülj attól szőrfelhőbe, hogy odajönnek üdvözölni az ajtóba.


A gyerek meg még fog néhányszor köhögni látni az élete során, ettől nem fog összetörni a lelkivilága.

2019. febr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Nem. Nekem is van egy 12 éves cicám, olyan, mintha családtag lenne. Revicetet szedek. Aki szerint minden gyógyszer uyganolyan és mindegyik káros, az id.ióta, gondolom a védőoltásokat sem adatja be a saját gyerekének és a chemtrainben is hisz. Utálom az ostoba embereket
2019. febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem ,nem egyszeri volt sajnos!

Ez már sokadik eset az elmúlt hetekben.

Mostanában nagyon sűrűn van ez a tünetegyüttes régen ritkán volt félévente egy.

2019. febr. 15. 15:51
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Ezt Neked kell mérlegelned, hogy mi a jobb...

Vannak akik nem tudnak megszabadulni az allergéntől (poratka, pollen), nekik még a döntés lehetősége sem adatik meg.

Egy biztos: ez nagyon nehéz döntés!

2019. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Volt egy ismerősöm, akinek szintén kutyaszőr allergiája volt, sajnos anaphylaxiás sokkot kapott, elkezdett fulladni, és meghalt, nem tudták megmenteni az életét. Inkább válj meg tőlük. Nem kell kidobni őket, rokonokra, barátokra nem tudod őket rábízni?
2019. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha már majdnem asztmáig fajul a helyzet, el kéne gondolkodni, hogy megválj tőlük. Normál estben én is ellenezném, hogy kirakd a kutyákat, de ilyen komoly esetben valószínűleg nem lesz más megoldás.
2019. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jó azért én nem azt mondom hogy halálos veszély a kutya hát csak velük élek évek óta bemegyek a házukba stb.

Hát azért az durva amit utolsó előtti írt 😮

2019. febr. 15. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!