Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Agydaganatom lehet?

Agydaganatom lehet?

Figyelt kérdés
Pár napja fáj a fejem egy ponton, jobb oldalt felül (sarok tájékon), illetve van, hogy a tarkóm fele, vagyis legtöbbször nem fáj, hanem inkább ilyen nyomásnak, furcsa érzésnek írnám le. Fájdalomcsillapítót is csak 1-2 darabot vettem be azóta. Szerintetek ez mitől lehet? Két éve volt MRI csinálva a fejemről (a bal oldali agyi artériám kicsit vékonyabb és ezért gyógyszert kellett szednem rá már valami miatt) de nem volt semmi problémám. Nagyon félek és teljesen beképzelem már magamnak, állandóan ezen jár az agyam..20/F

2019. febr. 19. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Kb annyi értelme van ennek a kérdésnek, mintha megkérdeznéd, hogy nem volt-e arzén a fornettiben, amit az előbb megettél.
2019. febr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kerdesem arra iranyult, hogy ezt a fajta fejfajast okozhatja-e nyaki gerinc fajdalmanak kisugarzasa vagy az idojaras illetve az agydaganat ilyen tipusu fejfajast produkal-ey
2019. febr. 19. 22:53
 3/8 A kérdező kommentje:
Produkal-e*
2019. febr. 19. 22:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs agydaganatod
2019. febr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az agydaganat tünetei:


E betegség esetében az egyetlen, laikusok által is fölismerhető korai tünet az, ha valaki reggel fejfájássalébred, majd amikor fölkel - tehát vízszintes pozícióból függőlegesbe vált -, akkor ez afájdalommegszűnik. Jellemző lehet, hogy tüsszentésre, köhögésre erősödik a fájdalom.


Az agydaganat egyik korai tünete a reggeli fejfájás


Mivel ez a tünet a későbbi szimptómákat jóval megelőzi, érdemes kivizsgálásra jelentkezni már akkor, ha ez a panasz jelentkezik, különösen akkor, ha a beteg korábban egyáltalán nem volt fejfájós. Korai tünet még a hányinger nélküli, hirtelen, akár sugárszerű hányás.


Az agydaganat későbbi tünetei már komolyabbak, ekkor ugyanis már hallás, látás vagy beszédzavar alakulhat ki, attól függően, hogy a daganat hol helyezkedik el az agyban. Ugyancsak tünet lehet az epilepsziához hasonló görcsroham. 


Emellett előfordulhat az is, hogy megváltozik a beteg személyisége is, például agresszívvá válik, az pedig csak később derül ki, hogy ennek hátterében agydaganat húzódott meg. Komolyan kell venni a koordinálatlan mozgások,zsibbadások megjelenését, a memória hirtelen csökkenését is. A koponyaűri nyomásfokozódás is több problémát okoz. Ilyen lehet például az, hogy a beteg szédül vagy eszméletét veszti.

2019. febr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Néha szoktam fejfájással ébredni, bár jellemzően akkor, ha nagyon sokáig vagyok fent éjszaka és keveset alszok. De nekem felálláskor jobban szokott fájni, mint fekve..
2019. febr. 20. 23:09
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 Vagyok. Nincs agydaganatod, de egy CT vizsgálat nem ártana. Irány az orvos, ő pontos diagnózissal tud szolgálni.
2019. febr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A nyaki csigolyák kisugározhatnak oda? Elég ferde a tartásom és a nyakam sűrűn fáj (irodai munkából adódóan), egész nap a gép előtt ülök.
2019. febr. 23. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!