Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elkapott az influenza járvány,...

Elkapott az influenza járvány, már harmadik napja fekszem, te, elmentél orvoshoz, hogyan gyógyítottad ki magad és mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

Orvosnál nem voltam, harmadik napja a lázam 37,3 - 38,4 közötti, de többségében,inkább 37 közeli a lázam /hőemelkedésem. Köhögésem volt, de már szinte majdnem megszűnt. Enyhe izom és végtag fájdalmak néha még érződik. Eddig szedtem : Panadol extrát és Algopyrint,( az első nap panadolt, majd algopyrint) 500 -as C vitamint, Vitamin komplexet, és léguti és torok fertőtlenítőnek Septofortot.

Lázamat még nem sikerült lenyomnom 36 - 36,5 -re. Már nagyon ki szeretnék jönni ebből az állapotból.



2019. febr. 20. 17:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Honnan veszed, hogy ez influenza?
2019. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

36 ne akard hogy legyen... Az kevés.

Ezzel felesleges is orvoshoz menni.

2019. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt orvoshoz elmenni, mert legalább meghallgatná a tüdődet, mivel a szövődmények legsúlyosabbika a tüdőgyulladás.
2019. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Engem a napi három Neo citran tett helyre.
2019. febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Február 15-én kezdődött, február 19-ére múlt el a láz és az izom/végtagfájdalom. Enyhe nátha, enyhe torokfájás az elején, majd 17-én hasmenés is lett két napra. A torokfájás 20-a hajnalra iszonyat erős lett, nyelni alig tudtam, ez még mindig meg van, fájdalomcsillapító nélkül nagyon kellemetlen... Dokinál voltam, felírta az Aciclovir nevű gyógyszert ami alapvetően Herpeszre írnak fel, de állítólag "immunerősítő" hatású, a működése alapján gátolja a vírus DNS-polimeráz enzimjét, gondolom az influenzavírusét is...

Igazából már egész jól vagyok, ha a torokgyulladás eltűnne akkor nem lenne különösebb probléma.

A gyógyszer mellett napi 2000mg c vitamin megy még.

2019. febr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző (Professor_Random),


Az Aciclovir azért hat csak a herpeszvírusra, mert a hatóanyagát a herpeszvírus timidinkináza aktiválja. Az influenzavírusnak ilyen enzime nincs, tehát nem aktív az aciklovir, ha nincs jelen herpeszvírus. Egyébként is az influenza RNS vírus, RNS-polimeráza van. A herpesz valóban DNS vírus. Ha sokszor szokott lenni herpeszed, azért kaphattad az Aciclovirt, hogy ne okozzon a herpeszvírus szövődményt.


Az influenzavírusra más vírusellenes szerek hatnak, pl. az amantadin, rimantadin, oseltamivir, zanamivir. Ezek valóban gátolják az influenzavírus szaporodását, de csak akkor érdemes őket adni, ha legfeljebb 1-2 napja vannak tünetek és valamiért nagyon veszélyeztetett a beteg.

2019. febr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én még mindig fekszem és csak a higiéniai és Biológiai szükségleteim miatt kelek ki az ágyból, a "lázam" 37,5 körül mozog (mozgás +/- 0,3). Torokfájás nincs. Köhögés néha, néha, mondjuk napi 3 - 4 szer. Légzésem normál, akadálymentes, orron át történik. Gyógyszert / lázcsillapítót ma még nem szedtem be ( mai láz, max 37,5 )Normál étkezés mellet, ma csak vitaminokat és 500 as C-t szedtem, mézes teát iszok citrommal ízesítve, 1 narancs és 1 banán gyümölcsöt ettem. Alvás előtt, most beveszek egy Algoflex Forte, pezsgőtablettát.

Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a többiek tapasztalatait is.

2019. febr. 21. 22:29
 8/12 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam ! Nem Algoflex ! Hanem, ASPIRIN PLUS C FORTE!
2019. febr. 22. 00:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem parázod te egy kicsit túl?
2019. febr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán ilyen 37,5-re hogy jutna eszedbe lázcsillapítót bevenni???
2019. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!