Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez influenza vagy csak megfázás?

Ez influenza vagy csak megfázás?

Figyelt kérdés
Két napja kezdődött. Eleinte csak enyhe torokkaparast ereztem majd másnap reggelre lázas lettem enyhe láz 37,8 a torkom még mindig nem fáj annyira viszont most kora reggel 38,5 volt a lázam és lent a legcsovemnel érzem azt a tipikus lerakodast de azt is csak enyhén még. Izzadtam és mintha jobban lennék egy kicsit. Csak félek hogy influenzás vagyok de sztem ez csak egyszerű nátha. A hirtelen láz ilyesztett meg. Jellemző rám még az hogy, tüszkölnom kell nem sűrűn azt sem .
2019. febr. 26. 07:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Enyhén elindult a nátha is ami átlátszó
2019. febr. 26. 07:22
 2/9 A kérdező kommentje:
Ebből lehetséges hogy hányás hasmenés lesz? Vagy az csak az influenzánal van?
2019. febr. 26. 07:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A hányás-hasmenés az nem feltétlenül jár az influenzával, de előfurdul akkor, ha rámegy a gyomorra. Vagy van más vírus is, mai felelős a járványokért így télen.


Szerintem ha influenzás lennél, a legszembeötlőbb tüneted a végtagfájdalom és a gyengeség lenne. Legalábbis az én tapasztalatom az, hogy az influenza úgy kezdődik, hogy úgy érzem magam, mint akit elütött a vonat, szó szerint sajog a karom-lábam és nem bírok pl állva maradni. Majd ezt követően jön a torokkaparászás, orrfolyás.

Szóval az influenz kicsit komplexebb.

Persze egyénileg eltérő lehet a lefolyása, de én azt tippelem, te "csak" megfáztál. Jobbulást.

2019. febr. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De a lábam szára miért hasogat?
2019. febr. 26. 13:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem írtad. Akkor az előző kommentemben leírtak igazak rád.
2019. febr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor megfázás?
2019. febr. 26. 17:37
 7/9 anonim ***** válasza:
??
2019. febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Voltam dokinál aki azt mondta hörghurut gyulladásom van. Kaptam antibiotikumot.

Megkérdeztem hogy influenzás vagyok e azt mondta nem inkább ez. Úgyhogy nem vagyok influenzás. A fiamtol kaphattam el ugyanis nála ugyan ez van.

2019. febr. 27. 12:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Írtam neked, hogy az egyéni lefolyás eltérhet és privátban, hogy a lábad se 100% hogy ezért fáj. Azért jó, hogy kiderült.

Mondjuk a hörgőgyulladás se egy élmény.

2019. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!