Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Másnak is szüksége van munka...

Másnak is szüksége van munka után egy zuhanyra és egy kis pihenésre, hogy regenerálódjon a további teendőkhöz?

Figyelt kérdés

A kérdésem kicsit furcsának tűnhet, de számomra problémává vált ez a megszokás, ugyanis munka után heti 2* iskolába járok plusz hétvégén is ezen kívül pedig számtalanszor van valami elintéznivalóm , ilyen-olyan programom délután viszont ez mindig elveszi az időmet.

A helyzet az, hogy a munkahelyem eléggé pörgős, és sokszor csak 5 perc alatt kapkodom be szó szó szerint a reggelim valamikor 10-11 körül ahogy éppen jut rá időm és mivel fizikai munka így mire fél 3-ra hazaérek farkaséhes vagyok, viszont az egész napos rohanás után úgy érzem képtelen vagyok még az ebéddel is kapkodni. Egyszerűen úgy érzem , hogy szükségem van egy órára minimum , hogy úgymond regenerálódjak... Egy kis énidőre...arra , hogy nyugodtan (nem kapkodva!)megebédeljek, lezuhanyozzak , kicsit lelassuljak az egész napos pörgés után, hogy utána felfrissülve tovább csináljam a napot,ami sokszor eléggé elhúzódik. Elmegyek suliba utána még este 10-11 ig szoktam tanulni szoktam általában..

Nem tudom , hogy osszam be jobban az időmet...eleve minden nap 6 órát alszom a késői tanulás miatt /sajnos ilyenkor fog az agyam ez van/, viszont reggel kelni kell.

Arról, hogy 6 óránál többet aludjak már lemondtam , de ettől az egy -két órától nehezen tudok megválni.

Tudom, hogy nagyon gáz vagyok..mások estig dolgoznak és mégis van idejük mindenre..Ti hogy osszátok be az időtöket, hogy mindenre elég legyen? Csak nekem fontos ez az egy -két óra délutáni szieszta? és igen tudom le a kalappal akik 12 óráztok és gyerek meg munka mellett még egyetemre is jártok őszintén fogalmam nincs , hogy csináljátok de sajnos én túlságosan puhány vagyok ehhez..viszont tanulok 2 iskolába járok munka mellett mert érdekel, és szeretem fejleszteni magam de egyszerűen nem tudom, hogy csináljam, hogy jobban beosszam az időmet, mert úgy érzem , hogy csak rohangálok egész nap mint pók a falon, és kifolyik az idő a kezem közül.

Egyre kimerültebbnek érzem magam és ez már sajnos a tanulás rovására megy...esetleg van valami tippetek, mit csinálhatnék , hogy lemondjak erről a délutáni 1-2 óráról?

Hogy nem álmosodtok el ebéd után , és hogy tudtok visszamenni dolgozni és tovább pörögni? Velem van a baj?



2019. febr. 26. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs veled semmi baj.

De... ne este tanulj fog az agyad máskor is. Szerintem keveset alszol és fullra lenullázod az energiádat.

2019. febr. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Túl korán kelsz, azért dőlsz ki kora délutánra.
2019. febr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne viccelj már tök jól csinálod. De szerintem valahogy kéne 7-8 óra alvás mert hosszítávon lemerít a 6 óra.
2019. nov. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valahogy ez Magyarországszagú.

Amit te csinálsz magaddal, az embertelen.

Nem kellene még fokozni, hogy napi 12 óra, ingázás, 3 gyerek, egyetem, mellékállás?

Normális vagy? Azért van napi 3-4 öngyilkos a síneken, vezetjük az öngyilkossági rátát, mert belenyugszik a birkahad a tiedhez hasonló órarendre.

Mi a f_sz, 5 perced van reggelizni, nincs idő ebédre, tusolni, aludni? Pisilni kiengednek?

Franciaországban 1.5, 2 órás az ebédszünet, Svájcban 12 és 13 között leáll a világ, bezár minden, ebédszünet.

Valahogy mégis jobban állnak anyagilag:)))))

Szóval hagyd abba, és ne akarj még többet elvonni magadtól, mert nem szeretném, ha egyszercsak belöknél vkit a 4-6os alá.

Elképesztő ez az ország!

Én is sokat kell tanuljak még ilyen téren, mert egyszer majdnem elütöttek, mikor rohantam a munkahelyemre, késésben a bkv miatt. Abból tanultam eleget, azóta igyekszem nyugodt szívvel késni:)

Nagyon nincs rendbe az ország, a gyerekek belét már 2., 3.osztályban kitapossák, rabszolgát nevelnek belőlük, fölösleges és lehetetlen mennyiségű infót tömnek a fejükbe, a hülye szülők meg délután viszik őket rajzszakkörre, hegedűre, kosárlabdára, táncra, lófsztudja még mire, este 7-kor meg csinálják a leckét 10-ig, reggel 6-kor kelnek.

Onnan tudom, hogy tanár vagyok. De remélem nem sokáig.

Hagyd abba, ha kedves az életed.

2020. szept. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!