Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért kell a nőknek is 40...

Miért kell a nőknek is 40 órában dolgozni, sőt valahol még túlórázni is?

Figyelt kérdés

Kimutatták, hogy a túl sok munka depressziót okoz a nőknél, míg a férfiaknál nem. Szerintem jogos lenne, ha heti 35 órára csökkentenék a nők munkaidejét, és csak azok dolgozzanak többet, akik ezt vállalják.


[link]



2019. febr. 28. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Amit te mondasz: 40 óra munkaidő depressziót okoz a nőknél.

A cikk ELSŐ mondata: "Nagyobb a depresszió kockázata azoknál a nőknél, akik heti 55 óránál többet dolgoznak..."

2019. febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Esélyegyenlőség. Vagy nem ezt akartuk, mi nők, amikor kiharcoltuk? Csak a jó dolgokban akarunk egyenlőek lenni, fizetésben, juttatásokban, a kevésbé jó dolgokat meg nem vállaljuk ugyanúgy?
2019. febr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%
Ha meg nem dolgozik a phuntzee, akkor meg azon nyíg, hogy a férfi keres egyedül és jajj így a presztízs meg úgy a kis büszkesége.....
2019. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is rögtön az jutott az eszembe, amit a második válaszoló írt, pedig én is fiatal nő vagyok.


Egyébként ha már csökkentenék, akkor lennének a depressziónál jobb érvek is erre (konkrétan azok, amik a depressziót okozzák).

2019. febr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Ha a nőknek kevesebbet kellene dolgozni, a férfiakkal való fogyatékosság miatt, az megdöntené a feminizmus alapelvét.

Kösz, de én is érek annyit nőként, mintha férfikent születtem volna.

2019. febr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

A kimutatás eredményében nem kételkedem, ugyanakkor kicsit felröhögtem mikor olvastam. Mert az ok-okozati összeffüggés, hogy a biológiai nemből adódna a dolog, valójában nem bizonyított.


Így az eredmény tipikusan egy olyan cím, amit aztán szépen félre lehet magyarázni.

Példa erre a kérdező, aki máris továbbmenne egy lépéssel és kevesebb munkával orvosolná a dolgot.

(Túlzóan egyszerű következtetés).


Az emberek többsége nem olyan munkát végez, amit tudna élvezni, vagy a fizetésével elégedett tudna lenni, ez egy általános jelenség.

Nem csak a nők, a férfiak is rosszul tudják viselni, nem tudom hogy nő vagy-e kérdező, feltételezem, nem csodálom hogy tudsz azonosulni ezzel az eredménnyel.

De megnyugtatlak egy férfi is tudna azonosulni vele, ha fordított eredményt hoznak ki.


A különbség abból is adódhat, hogy a férfiak kevésbé mozognak érzelmi intelligencia vonalon. Mire egy férfi megfogalmazza magának a munkájával és életével kapcsolatos érzéseit egy nő már háromszor depresszióba esett az érzései miatt. De nem kívánom megmagyarázni az eredményt, csak árnyalni szerettem volna a képet. Sok minden állhat a háttérben.

Persze nem tagadom, vannak prekoncepcióim :D. Egy rokonom jut eszembe aki nagy bajba került az anyósa miatt (a bank vitte a házat), majd évekig másod és harmad állásbán dolgozott egymaga, hogy talpra álljon a család. Eközben a felesége persze otthon "nevelte a gyerekeket", mígnem ki nem találta jó dolgában hogy "elhidegült". Persze szegény nem tehet róla, egész nap nézte a szappanoperákat, a sorozatokban meg azért mégis csak jobb dolga volt a nőknek, míg ő otthon unatkozott. :(


Amúgy meg a nők tovább élnek jó pár évvel, szal ennyi erővel a férfiak is dolgozhatnának kevesebbet.

2019. febr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Ti akartatok egyenjogúságot.Tessék,megkaptátok ! :DDDDDD
2019. febr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az eredményeket nem én hoztam ki! Úgy vélem, ha egy munkának legyen az bármilyen munka, egészségügyi kockázata van, akkor azt tolerálni kell. Ha a férfiakat is érinti, természetesen nekik is.
2019. febr. 28. 18:09
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

"Az eredményeket nem én hoztam ki!"


Basszus, legalább értelmezni tudnád amit írtam.


Elfogadjuk, hogy ez az eredmény, csak az nem egyértelmű, hogy mitől ez az eredmény.

Mert egyáltalán nem biztos, hogy az az oka, hogy valaki biológiailag nő.

Az is lehet, hogy a neveletetéstől van.


De ugye ez részben benne van a leírtakban, csak hát értelmezni tudni kéne ezt a hírt.

2019. febr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
Így is kevesebbet fogtok dolgozni, mert 40 év után elhúzhattok nyugdíjba. És ez nagyon nincs rendben.
2019. febr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!