Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az EKG vizsgálat kiszűri a...

Az EKG vizsgálat kiszűri a súlyosabb szívbetegségeket?

Figyelt kérdés

29 éves férfi vagyok. Egy pár hete vannak napi szinten extra ütéseim, amik nagyon zavaróak tudnak lenni, mert ezelőtt sose volt. Naponta kb. 10-szer is érzem.

A háziorvos csinált egy több perces EKG-t, de semmit nem mutatott ki a műszer, azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni, mert másnak van akár 1000 is naponta. De ezt nem tudom elhinni.



2019. márc. 1. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg szinte mindenkinek vannak extrasystoléi. Nekem mitralis prolapsusom van, ami egy születési rendellenesség és gyakran jár szívritmuszavarokkal, zörejjel, illetve clickkel. Ugyanolyan sűrün vannak extrasystoléim, mint a húgomnak, akinek hibátlan a szíve. Szóval ez nem jelent betegséget.

Ha bármi komolyabb szívproblémád lenne, az látszana az EKG-n.

2019. márc. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindet nem, de az extrasystolét ki szokta. Bár ezek szerint mégse.
2019. márc. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem is van mitralis prolapsus. Akkor pont nem volt ES-em, amikor rám volt kötve, előtt éreztem dobbanást, mikor kint vártam.
2019. márc. 1. 09:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen esetekben szoktak csinálni 24 órás EKG (holtert) vizsgálatot. Felcuppantják a készüléket és egy napi rajtad van. Másnap visszaviszed és a doki kiértékeli.

Amennyiben úgy ítélte, hogy ez nem szükséges akkor valószínűleg így is van. De azért figyelj oda rá, és ha sűrűsödnek, vagy változást tapasztalsz akkor menj vissza a kardiológushoz/háziorvoshoz.

2019. márc. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ma már vagy a 3. nagyobbat érzem.

Neked mennyi szokott lenni és milyen érzetet kelt?

2019. márc. 1. 09:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Kell tovább vizsgálni ultrahanggal a szívedet, mert csak az a megbízható vizsgálat ilyen esetben. Nekem ugyan ez volt, és a szülésnél újra kellett éleszteni. Mindég azt mondták nincs semmi gond a szívemmel, aztán mégis kiderült, hogy van. Azt ajánlom neked, ne törődj bele!
2019. márc. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedden lesz UH.
2019. márc. 1. 09:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok az előbbi MP-s. Nekem az idegállapotom nagyban befolyásolja, hogy mennyi és milyen dobbanásokat érzek. Most passzív féléven vagyok az egyetemen és szinte alig van tünetem. Illetve alig volt, amíg apukámnak agyvérzése nem lett pár napja. Amint elkezdtem ezen stresszelni, visszatért minden tünetem, ami az aktív féléveimben szokott lenni: össze-vissza dobog a szívem; nem tudok az oldalamon feküdni, mert nyomó érzés lesz a szívemben; egész nap hányingerem van; szúr a mellkasom; migrénem van; puffadt és megy a hasam; folyamatosan 90-100 körüli a pulzusom. Voltam már nyugalmi-, terheléses- és Holter-EKG-n, illetve többször szívUH-n, amikor hasonlóan stresszes időszakom volt és ilyen rosszul voltam. Az eredmények között semmi olyasmi nem volt megfigyelhető, amiből komoly szívproblémára lehetne következtetni. Felajánlották, hogy írnak gyógyszert a pulzusomra, de hozzátették, hogy szerintük inkább az erős szorongásomat kellene enyhíteni pszichológiailag, mintsem gyógyszerezni.
2019. márc. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!