Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Azt hiszem betegesen önbizalom...

Azt hiszem betegesen önbizalomhiányos vagyok. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen képtelen vagyok elfogadni magamat. Mindigis tudtam, hogy az önbizalmam a béka segge alatt van, de az utóbbi időben erősen eldurult. Ha valaki megdícsér, csak legyintek, és már mondja a belső hangom, hogy hazudik, ronda vagy, úgysem kellesz senkinek, stb... Feleslegesnek érzem magam. Elmegy mellettem egy lány, és már ahogy végignézek rajta, könnybe lábad a szemem, mert tudom, hogy fényévekkel jobb nálam. Ronda vagyok...

Ha emberek közelében vagyok, és mondjuk valaki rámnéz, magamban motyogom, hogy tudom, tudom bűn ronda vagyok, nem kell mondani...

Barátaim nincsenek, pasik terén sosem voltam nyerő. Alapból zárkózott vagyok, félek megnyílni, félek az emberek rólam alkotott véleményéről, így inkább suliban meg sem szólalok. Minden egyes este sírok, a kötelességeim súlya alatt összetörök lelkileg.

Mit tehetnék ez ellen? Hogyan tudok változtatni?



2019. márc. 3. 22:11
 1/7 A kérdező kommentje:

Amúgy 16/L

És még annyit hozzátennék, hogy jártam pszichológushoz kb másfél éve, és úgy fél évig jártam. Semmit sem segített...


Visszaeső depressziós vagyok, kb 3 éve estem bele, aztán nagy nehezen kimásztam, de hajlamos vagyok újra durván magamba fordulni. (Haláleset okozta egyébként)

2019. márc. 3. 22:21
 2/7 anonim ***** válasza:
Hidd el magadról, hogy méltó vagy boldog életre.
2019. márc. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne félj megnyílni. Így megfosztod magad a jótól is. Biztos nem vagy ronda és a szépség relatív. Mit nem tudsz elfogadni magadon? Oké semmit..de mégis ?
2019. márc. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
keress egy jó pszichiátert, felír neked valami gyógyszert a depressziódra, ha abból kijössz már meg fogsz birkózni ezzel is
2019. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt okozza a fb instagram.:DDD udv a fiatalok korebe. Nincs nagy melles es segged? Ertektelen vagy. Hmm. Nezel ugy ki mint a ariana. Ahhh 0 vagy. Draga 16 eves baratnom!! TEDD LE AZT A KUR...A FACEBOOKOT ES INSTAGRAMMOT!! Tutira jo no vagy. Belso ertekeid tutira rendben. Ag eletet egyedul is megkell tanulni elvezni. Fiatal vagy meg. Nyugi... tuti szep vagy te is:)
2019. márc. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló mondd valamit . A Facebook full kamu. Amúgy állt be javulás kedves kérdező? Remélem igen!:)
2019. márc. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Hát, javulásnak nem nevezném. De vannak időszakok, mikor teljesen jól vagyok, és van, amikor pedig borzalmasan...

Igazából rájöttem, hogy akkora falat építek magam köré, amit nagyon nehezen engedek bárkinek is áttörni, szóval aki meg akar ismerni, annak eléggé nehéz dolga van :/ Történt már egy olyan eset, amikor megbíztam egy srácban, de konkrétan tönkretett, kiderült, hogy végig hazudott, így azóta nem nagyon tudok megbízni az emberekben, mert félek az újabb pofára eséstől, és attól tartok, hogy még egy ilyenből már nem tudnék újra felállni.. :(

2019. máj. 12. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!