Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érezhetem így magamat?

Miért érezhetem így magamat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Előre szólok hogy hosszú sztori lesz , de muszáj megkérdeznem volt-e már valaki így , mert megrémiszt a dolog. Az előző héten pénteken egy kisebb rosszullét kezdődött , szívdobogásérzés , gyengeség , enyhe láz , étvágytalanság , kedvtelenség , izomfájdalom , fejfájás , szédülés , és mind mellé még halálfélelem is. Megijesztett hogy érzem a szívem dobogását ha nem is tapintom ki a pulzusom vagy nem rakom a mellkasomra a kezemet , és szombaton jött egy esti pánik emiatt amikor a vérnyomásom fel is szökött 180/130-ra annyira bepánikoltam hogy meghalok. Majd egészhéten kisebb pánikjaim voltak a rosszullétemmel kapcsolatban mivel élni se volt erőm . A sürgősségire is bementem , ahol megállapították a vérvétel , EKG , és röntgen alapján hogy a szívemnek kutya baja , sőt még igen jó is . De a fogyást ajánlották amit hozzáteszem hogy egy hét alatt kb 7-8 kg-t fogytam annyira gyenge , és elesett , és mindezek mellett étvágytalan voltam. Az orvos azt mondta egy kis influenza ezt amikor már 5-7 napja tarthatott ajánlotta a 3 óránkénti 1000mg C vitamint , és az egyéb vitaminok fogyasztását fájdalom esetén meg ibuprofen tartalmú készítményt , és a helyzet sokkal jobb is lett ,van erőm el tudok menni ide-oda , és több kedvem van , de emellett terhelésre nagyon szaporán ver a szívem , és ugyanúgy szorongok hogy lehet van valami bajom , de közbe elvileg nincsen. Sokszor gondolkozok ezen , és nem tudok jelenleg ettől szabadulni. Nem akarok rágondolni , csupán már reflexszerűen odateszem a kezem a szívemhez hallagatom , érzek egy kis izomfájdalmat ott a mellkasomban / karomban bárhol pánikolok kicsit , stb... Nem tudom volt -e már valakivel hasonló dolog , vagy csak az influenza még nem távozott teljesen belőlem , és ezért vannak még ilyen sokkal gyengébb utóhatásai , hozzáteszem a hasam jó pár napja megy , mondjuk ez lehet az étrendváltás miatt is , de gondoltam arra is hogy így távolítja a szervezetem a vírusokat. Akivel volt már hasonló azt szívesen meghallgatom , és véleményeket szintén. Köszönöm ha elolvastad bármi kérdésed van , felteheted. 19/F

2019. márc. 6. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasmenésed lehet az irdatlan mennyiségű c vitamintól is, meg a stressztől is. A szívednek semmi baja!!! Hidd el kiderült volna a kórhában. Pánikrohamaid vannak amiket magadnak generálsz. Ha fogynod is kell és mentalisan is kész vagy

A testmozgást javaslom. Kezd sétával, aztán jöhet a lassú futás, vagy úszás vagy bicikli amit élvezel te is. Az nagyon jót tesz a lelkednek is meg fizikailag is megerősít és az étvágyad is jobb lesz. Étrendváltás meg szuper, csak n hírtelen kéne. Ilyen korban bőven elég lenne elhagynod a cukrot és fehér pékárút lecserelni teljes kiőrlésűre. Étrendrt váltani is fokozatosan érdemes. Ne.kínozd magad. Hidd el semmi baj nincs. Tereld el a gondolataidat a szívműködésedről. Aki fél annak gyorsan ver. Ez normális. Nem vagy beteg!

2019. márc. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia! Igen gondoltam a szorongasra en is viszont sokszor mikor oda se figyelek is megerzek valakmit es mar kikeszit sajnos , mert nagyon felek , es swmmihez nincs se kedvem se erom .
2019. márc. 7. 11:24
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig kénytelen leszel összeszedni magad, mert otthon üldögélve nem lesz jobb. Hidd el, hogy ezt az egészet csak magadnak csinálod. Nincs semmi probléma csak folyamatosan magadat figyeled, sajnos mikor nem figyelsz oda sem figyelsz másra teljesen. Muszáj elterelned a gondolataidat. A sport azért is jó, egyrészt mert jobb kedved lesz tőle, másrészt mert ha látod, hogy egyre fittebb vagy akkor talán egészsegesebbnek is fogod érezni magad és egy idő után talán nem foglalkozol a szíved működésével. Még olyan fiatal vagy kár ezzel tönkretenni az életed. Ha félsz akkor kérd meg egy barátod legyen veled. Menjetek együtt programokra, sétálni, akármi amihez kedvetek van. Ha beszélgettek kevésbéntudsz magadra figyelni. A legrosszabb amit tehetsz ha bezárkózol egyedül mert akkor tényleg nincs semmi csak te meg a sötét gondolataid. És az ingerszegény környezetben egyre jobban fogsz figyelni a szervezeted működésére. A vége az lesz, hogy leépülnek a kapcsolataid és beszűkül az életed aztán kilépni sem mersz majd az utcára. Ne ess ebbe a hibába. Nincs baja a szívednek! De ha lenne akkor épp úgy meghalhatnál otthon is szívrohamban mint bárhol máshol. Akkor mi értelme otthon ülni és nem menni sehova.
2019. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy beteg! A saját gondolataid amik megkeserítik az életed. Tereld őket másfelé. Könyvvel, jó zenével, sporttal, barátokkal, filmekkel, programokkal! Bármivel amihez kedved van. Ne figyeld magad! Mindenkinek ver a szíve. Így működik. Milél többet figyeled annál furább dolgokat fogsz érezni.....
2019. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , sokkal jobban vagyok azóta ! Sportolok , egészségesebben élek már -10kg-nál járok , lehet az étrendváltás gázosított , és nyomta a szívem. A kardiológiára elnézek majd azért biztos ami biztos , de köszönöm mindenki válaszát , de továbbra is elfogadom aki szeretne valamilyen tapasztalatát megosztani.
2019. márc. 8. 17:29
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan ilyen vagyok. Pánikrohamok 150-es pulzus mellkasi fájdalom, légszomj, karba vállba nyakba hátba kisugárzó fájdalmak, zsibbadás(félek a stroke-tól), szívrohamtól minden sz*rtól. A közérzetem extrém durván rossz alig látok furán hallok, szédelgek. Egész nap itthon ülök és egész nap reggeltől estig figyelem a pulzusomat hol túl lassú 65 körül hol 100 fölött van. Voltam 2x sürgősségin Angliában mert itt élek volt EKG, vérvétel azt mondták először, hogy nincs semmi bajom, másodszor már azt mondta az orvos, hogy pánikroham. De hiába mondta el a sürgősségin az orvos, hogy nincs semmi bajom azóta is minden nap rosszul vagyok. Tudom mit érzel. Az a megoldás, hogy bele sz*rsz az egészbe ha rádjön a pánikroham mond magadnak, hogy na gyere nem félek tőled. Egy jó tipp pánikroham ellen, a sürgősségin mondták. Orrodon veszel levegőt 3 másodpercig bennt tartod aztán kifújod. Ez le fogja lassítani a pulzusodat és meg fogsz nyugodni. Én is most szerdán megyek a háziorvosomhoz és valószínűleg gyógyszer lesz a vége mert már nem bírom. De te ha teheted ne szedj gyógyszert inkább mozdulj ki a levegőre tereld el a figylemedet de ne menekülj a rosszullétektől mert az rosszabb. Remélem segítettem.
2019. máj. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24/F azt elfelejtettem leírni. :D
2019. máj. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azóta történt valami veled ? Amúgy elég rosszul hangzanak ezek amiket leírtál.
2019. jún. 23. 15:52
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Azóta voltam már orvosnál és felírt nekem egy béta blokkolót (Propranalol/Bedranol) amit 10 napig szedtem aztán letettem mert nagyon leszedált, levitte a vérnyomásomat nagyon meg letargiába estem tőle. Aztán visszamentem a háziorvoshoz és írt fel nekem egy antidepresszánst Sertraline 50mg napi 1 -et kell bevennem már lassan 3 hete szedem. Javult a helyzetem mert amióta szedem 1x nem volt pánikrohamom. Holnap megyek a korházba 24 órás EKG-t kapok aztán kiderül minden rendben van -e mert eleg sűrűn fáj a mellkasom vállam stb.
2019. jún. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Veled minden rendben?
2019. jún. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!