Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez alacsony vérnyomás? Ha...

Ez alacsony vérnyomás? Ha igen mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a problémám, hogy már a mindennapjaim keserítik meg ezek a tünetek: fáradékonyság folyton ásítozom ilyenkor, hideg végtagok, szédülés.

Mentem orvoshoz de jó a vérkép és vizelet is. Azt gondolta vashiány vagy pajzsmirigy. Reggel/délelőtti órákban gyakoribb a probléma estére ez rendeződik. Volt hogy utcán már bepánikoltan tőle (főleg a szédülés tud ijesztő lenni) és hevesen vert a szívem, azt hittem végem kb. a vérnyomásom 110/70 körül szokott lenni, ritkán éri el 120/80-at. Pulzusom 72-84 között. De ha mondjuk kimegyek, mennem kell valahova az utcán nagyon megugrik. Lehet ez valami pszichés dolog is? Nem tudom már.. De a szédülés zavar a legjobban. Volt már valakinek ilyen? Jelenleg próbálok több folyadékot inni.


Ja és még annyi, hogy vidéki vagyok de most Pesten lakom. Itt is elmehetez ezzel orvoshoz? Ugyan a vérképem jó lett, de hátha elküldene máshová is. Fontosnak tartanám még ha nem is háziorvosom.



2019. márc. 21. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A vérnyomásod jó, valami pszichés problémád lehet. Legjobban jársz, ha mély levegőket veszel, amikor szédülsz.
2019. márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És nem lehet hogy nekem ez már alacsony?

Vagy nem tudom nem látok más magyarázatot.

Ugyan ha más velem van jobban vagyok és lehet tényleg egyfajta feszültség ez.. Volt hogy utána hasmenésem is volt. A levegőt nem kapkodom pedig, nem hiperventillálok, vagy indokolatlan félelem jön rám ilyenkor.

2019. márc. 21. 14:54
 3/5 A kérdező kommentje:
*csak indokolatlan félelem..
2019. márc. 21. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:
A vérnyomás tökéletes, ez szorongásos tünet.
2019. márc. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hátha valakinek segít később:


biztonság kedvéért lehet megyek más kivizsgálásokra is. Ma beszélgettem egy pszichológus ismerősömmel, aki valamelyest meggyőzött, hogy valószínű lelki eredetű a gond. Főleg abban mutatkozik meg, hogy egyedül vagyok rosszabbul ha közlekedem + ilyenkor közlési kényszer jön rám, valakivel beszélnem kell hogy elvonjam a figyelmem (például telefonért nyúlok és egyből megnyugszom ha beszélnek hozzám) valószínű valami szociállis fóbia, lehet szakember segítségét fogom kérni. Ha hasonló panaszaid vannak, de nincs szervi gond, ajánlom én is, ugyanis ismerősöm szerint egyedül szinte lehetetlen ezt elhagyni segítség nélkül. (Persze nálam mélyebben gyökerezik a dolog.)

2019. márc. 22. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!