Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehetek ilyen energiasze...

Mitől lehetek ilyen energiaszegény?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 27 éves srác vagyok és mostanában kezdett el zavarni a jellemem. Túlságosan is unott a közérzetem, fáradékonyabb vagyok, sokszor nincs kedvem/erőm se nekikezdeni bárminek is, be vagyok lassulva, más szóval teljesen energiaszegénynek érzem magam. Úgy érzem nem ilyennek kellene lennem ebben a kórban, pörögnöm kellene, hajszolni az élvezeteket, menni futni, sportolni stb. Egyszerűen lustának gondolhattok sokan, de szerintem ez nem így van. Ha van komoly célom tudok érte küzdeni, szeretek kijárni, programokat csinálni, emberek közé menni, ritkán mondok nemet, nem választom az otthon ülést a kinti programok helyett, viszont így általánosságban mégis ez a nyugodt, lassú természetű, ábrándozós vagyok. Nem tudok nekikezdeni hónapok óta a sportolásnak se, mert vagy nem is tudom rávenni magam, hogy elkezdjem, vagy ha el is megyek pl edzeni, csak ilyen lagymatag módon csinálom, még el se kezdem, de már alig van bennem energia hozzá, képtelen vagyok úgy rendesen odatenni magam. Ahogy telnek az évek úgy pedig szépen lassan jönnek is fel rám a kilók és hiába minden vágyam, hogy lefogyjak és tudom is hogy kellene, emiatt az energiaszegénység miatt mégis képtelen vagyok rendesen csinálni és véghez vinni a terveim. Lehet mondani, hogy akarat gyenge vagyok, lusta, stb, de úgy érzem ez nem teljesen lelki eredetű, mert vannak dolgok, amikben ez mégsem mutatkozik meg. Szeretnék kicsit a koromhoz illőbb lenni és nem úgy érezni magam mint egy 40+-os. Ti mit tanácsolnátok? Ez, hogy vegyek erőt magamon és csináljam dolog nem igazán jó, ezekkel mind tisztában vagyok, de nem használ. Ti voltatok már hasonló helyzetben?

2019. márc. 29. 14:36
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja igen és az alvással úgy általánosságban nincs problémám. Nagyon hamar el tudok aludni, általában 22 körül szoktam aludni és olyan 5:30-6:00 körül szeretek kelni. Éjszaka max 1-szer ébredek fel és akkor is hamar vissza tudok aludni.
2019. márc. 29. 14:44
 2/2 anonim ***** válasza:

Számtalanszor volt itt ez a téma, most csak a lényeget.

Fogyassz zöld termékeket: spirulinát, chlorellát, zöld árpát, búzát.

Nagyanyám szokta javasolni: d.u. 3óra táján 1EK mézben elkeversz 1KK fahéjat és elfogyasztod.

2019. márc. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!