Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melyik multivitamin nem...

Melyik multivitamin nem irritálja a gyomrot?

Figyelt kérdés
Béres Aktivál Extra Magnéziummal nevű vitamintól émelygek, hányingerem van.

2019. ápr. 8. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok róla meggyőződve (és ezzel nagyon nem vagyok egyedül), hogy a téli időszakban aktuális D-vitamin pótláson kívül, bármit is szedni kéne. Szerintem hanyagold.
2019. ápr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
70%
Lehet, hogy a sok rossz felszívódású vegyület az oka, ami csak átmegy rajtad? Olyat kellene próbálni, amiben nincsenek ásványi anyagok, vagy legalább magnézium vas és kalcium nincs benne.
2019. ápr. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindegyiktől fáj a hasam. ☹
2019. ápr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Külön szedett Magnerót magnézium nem irritálja a gyomrom, se a kálcium. Szívem miatt ezeket szedem külön is. Felszívódási zavarom van, és kell multivitamint szedjek, meg az étkezésem sem megfelelő a gyomrom miatt.
2019. ápr. 9. 11:01
 5/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
A Magnerot pont jól felszívódó magnézium, kalciumból nem tudom milyet szedsz, ha kalcium-citrátot (pl. BioCo vagy Citrokalcium), akkor az jó felszívódású, ha kalcium-karbonátot, akkor az nem annyira. A multikban viszont (egy-két méregdrága multit leszámítva) kizárólag rossz felszívódású vegyületek vannak, amik csak a kiválasztást terhelik. Probiotikumot szedsz?
2019. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Citrokálciumot szedek igen. Probiotikumot már 10 éve szedek. A neve Pro Gasztro 825.
2019. ápr. 9. 16:13
 7/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
Cukrot és tejterméket eszel?
2019. ápr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen és laktózmentes tejet. Rekeszizom sérvem van, ezért érzékeny a gyomrom.
2019. ápr. 10. 17:34
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
A gyomorban a táplálék előkészítése folyik (aprítás, vegyi bontás), de a felszívódás főként a belekből történik és itt tud rombolni a cukor/tej stb. is.
2019. ápr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!