Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudom a szívverésem...

Miért nem tudom a szívverésem mindig a légzésemmel szabályozni?

Figyelt kérdés
Van amikor tudom szabályozni abl szívverésem a légzésemmel és van amikor akárhogy veszem a levegőt vagy fújom ki nem tudom szabályozni. Van amikor kapkodom a levegőt, mert rosszul lélegzel és akkor a szívem gyorsul és lassul akkor megint gyorsul megint lassul de amikor lassulna le mintha lenne egy pici szünet és akkor lassul. Normális ez? Nagyon sokat figyelem magam rég óta és voltam is orvosoknál de azt mondták nincs baja a szívemnek, de én nem tudom most mit higyjek sok furcsaságot veszek észre. Szerintetek?

2019. ápr. 9. 02:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább mentális lehet mint fizikai baj. Vannak ilyen légzéses meditációk próbáld ki hátha segít. Nekem néha elalvás előtt van ilyen
2019. ápr. 9. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindenki ezt mondja mentális de ha még is nézem a szívveresém pont úgy viselkedik mint ahogy írtam és ha mentális lenne akkor nem úgy viselkedne vagy igen?
2019. ápr. 9. 06:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha belégzésre gyorsul és kilégzésre lassul, az teljesen normális.


Ha nem erről van szó, akkor nem tudom értelmezni a kérdést.

2019. ápr. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Így van csak nem úgy van mint szó szerint, hogy lassul és gyorsul, hanem gyorsul és amikor lassul mintha ki maradna egy dobbanás s van úgy, hogy hiába szívom be a levegőt vagy fújom ki, a szívverésem nem lassul és nem gyorsul és van olyan helyzet is amikor csak húzok egy levegőt és már lassul is
2019. ápr. 9. 07:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor extra ütés lehet olyankor amikor ezt érzed. Szív ultrahangon és holter vizsgálaton voltál már?
2019. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ultrahangon igen, sok ekgn is voltam de sehol semmi azt mondtak. Azt mondják nincs baj a szívemmel , de én félek, hogy még is van hisz érzek ilyen olyan dolgokat
2019. ápr. 11. 23:12
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem tudod szabályozni direkt módon, vagy ha lélegzetvétellel aktuálisan néha igen, akkor sem tudatos.

Rosszul nem tudod venni a levegőt, vegetatív működik, nálad ez ilyen, szokj hozzá, szerintem ez inkább pánikroham, de ha ez nagyon kellemetlen és akadályoz is életviteledben, akkor nem a szívednél kell keresni a problémát, tüdőprobléma is lehet.

Extra beütése meg mindenkinek van, ha nagyon gyakori csak akkor kell vele foglalkozni.

Ne dohányozz, sportolj, és megoldódik.

2019. ápr. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Voltam sokáig pánikrohamos is, azt mondták nekem ideg alapon van lehet ideg alapon is?
2019. ápr. 12. 09:39
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen.
2019. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát remélem nincs baj, mert sportolok is , s picit félek leáll vagy ilyenek 😂
2019. ápr. 12. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!