Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Káros a vesémre vagy a szervez...

Káros a vesémre vagy a szervezetemre hogy naponta három liter theodora ásványvíz megiszok?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2019. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha szénsavmentes akkor nem.
2019. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nem
2019. ápr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem azért iszod mert szomjas vagy hanem erőlteted akkor igen. A felesleggel csak terheled a vesédet, stb-t. Nézd meg az ásványianyag tartalmát és add hozzá azt is amit a kajádból beviszel és máris meglátod, h van e valami amivel átesel a ló túloldalára.
2019. ápr. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb összetevő nem gáz benne, leszámítva a káliumot. Ellenben a fluorid: 1,02 mg/l. Ennek az anyagnak a napi ajánlott bevitele 1,5mg, még a hívei számára is. Ennyi a fogkrémedből lazán a nyálkahártyán felszívódik, azaz plusz 3mg-ot beviszel naponta.


Érdemes ebbe is beleolvasni: [link]


Emiatt huzamos fogyasztás esetén javaslom más, (fluoridot nem tartalmazó) vizek használatát, vagy a különféle vízféleségek váltogatását.


Hosszú távon a fokozott vízbevitelnek egyéb káros hatása is LEHET, mert erősebben kimossa a vízoldékony vitaminokat és az ásványi anyagokat a szervezetedből. Ezért sót, ásványi anyagokat tartalmazó zöldségeket fokozottan kell fogyasztani. Pezsgőtablettát eszedbe ne jusson használni a vízkúra közben...


Vigyázat: Ha sok vizet kívánsz, gyakran száraz a szád, az lehet cukorbetegség jele is. Ez esetben mérj magadnak vércukor szintet.

2019. ápr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Ha kételyeid vannak, minek iszol annyit ?
2019. ápr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gyulusss ***** válasza:
3liter víz nem terheli meg a vesét. Az ásványi anyagok kimosása is felejtős,ahhoz több kell. Ennyit lehet inni.
2019. ápr. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt szó esett a Káliumról is. Abból 13mg van ebben a vízben literenként, viszont annál jóval nagyobb mennyiség ürül, fóleg melegebb időkben vagy intenzívebb testmozgás mellett.


a Kálium pótlás napi szintem 1-2000 mg lehet ha kapszuéában pótoljuk.


Nekem már tizenéves koromtól rendszeresen görcsölt a vádlim és hosszú évtizedeken keresztül nem tudtam az okát. Mostanában, 60 éves korom körül jöttem rá, ha a Káliumból legalább 1 grammot beveszek, akkor elkerülhetem a rensxeres izomgörcsöt hegyikerékpározás után.


kevertem magamnak konyhasót és kb tizedannyi Káliumsót egy jól záródó dobozban viszem magammal az útra. A legnagyobb kánikulában, amikor litereket izadok ki és pótolok friss kútvízzel, akkor se görcsöl be így a lábam se más testrészem.


viszont amikor haza értem, akkor megfeledkeztem a Kálium pótlásról és rengeteg folyadékot pótoltam, amitől megint begörcsölt az izmom.

azon csak kettő db 0.6 grammos kapszula segített, de az pár percen belül és meglepően hatékonyan.


Sxóval kell pótolni a Káliumot is, a Nátriumot is mert ez a kettő a legfontosabb met minden sejtünkben ezek biztosítják az alap szintű működést.


volt egy ember, aki rémhírt keltett a Káliummal kpcsolatban és ezt sokan elhitték. Innen sok téveszme szármaxik.


közben kiderült, hogy ez a bizonyos Tejfalussy nevű ember elmeháborodott, a saját maga által publikált anyagból. Szóvsl nem szabad komolyan venni a,it közzétesz.

Ezzel együtt a Káliummal vigyázni kell. Másfél grammnál többet nem jó bevenni belőle mert több grsmm már veszélyes lehet , legalább annyira, mimt ha negyedórán belül meginna vslaki 3 liter vizet, mert a rövid időn belül elfogyasztott tiszta víz ivásába bele lehet halni! Érdemeg megkeresni a neten a "vízmérgezés" kifejezést.

2019. ápr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ami érdekes, hogy a rövid idő alatt elfogyasztott vízről azt írják, hogy a Nátrium háztartást borítja fel. Viszont ahogy tapasztaltam, a bő folyadék fogyasztás után csak a Kálium pótlás után szűnik meg gyorsan az izomgörcs. Hiába próbálkoztam Nátriummal vagy Magnéziummal vagy bármi mással.

ANátrium nagyon jól frissít, ,iután túlhígítottuk a sok víz pótlással, de nem segít az izomgörcsön.

2019. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!