Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérképen csillagozott értékek...

Vérképen csillagozott értékek lehetnek a torokgyulladástól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


31 éves nő vagyok. Labor eredményeim között van pár érték ami nagyon kicsit magasabb mint a referencia érték, így csillagozott. Orvoshoz csak 1 hét múlva van időpontom az éves rutinvizsgálatra.


Fehérvérsejt szám 12,2 G/l ez 11-ig jó


Monocita 0,99 G/l ami 0,8-ig jó


C reaktiv protein 6,34 mol/l ami 5-ig jó


Gamma Gt 43 u/l ami 38-ig jó


Ezek az értékek torokgyulladásos megbetegedés után, azaz még mindig taknyos vagyok, antibiotikumot, flector port és algoflexet, tantum verdét szedtem, de hétfőn már nem, a vérvétel kedd reggeli.

Lehet emiatt csillagos ez a pár értékem vagy aggódjak? 1 hét még messze van...


2019. máj. 1. 07:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező természetesen lehet. Fertőzésben az immunrendszer harcol, ezért megemelkedik a fehérvérsejtek száma. A CRP szintén gyulladásra utal, de a 6-os az még mindig nem vészes egyébként vagy nagyon kifelé jössz a dologból vagy inkább vírusos volt a torokgyulladás, bakteriálisban magasabb szokott lenni.

A GGT májfunkciós érték. Csak minimálisan emelkedett több száz is lehet. Az emelkedést okozhatja az infekció, de magasabb lehet akkor is, ha kicsit husi vagy, vagy mostanában kicsit többet ittál, mint kellett volna, de okozhatja fájdalomcsillapító szedése is például.


Összességében ezek nem nagy eltérések semmit nem kell velük csinálni.

2019. máj. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!!
2019. máj. 1. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!