Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Megfáztam 1 hete és sokat köhögtem, teljesen elmúlt a nátha már csak köhögtem közbe, egyik este pont köhögéskor bele szúrt egyet a szívembe, és azóta párszor még bele szúrt kisebbeket.

Reggel felkeltem , szúrt a szívem és zsibbadt a bal kezem de csak a tenyerem.. megijedtem nagyon de nem voltam rosszul, mikor nem gondoltam rá nem is éreztem a zsibbadást aztán a bal lábamba is érzem de ott is csak a lábfej. 3 nap telt el azóta a szívszúrások szinte elmúltak maximum 1-2x szúr bele egy nap, de a kéz és lábzsibbadást még érzem, amugy nem vagyok rosszul, van étvágyam, sokat iszok.. vagy csak a stressz?

néha már mintha a jobb kezembe is érezném de lehet mert csak annyira rástresszelek.

Mi lehet ez ? Volt valakinek hasonló ?

Szívultrahangra kérjek időpontot vagy hova lenne érdemes?

23 L


2019. máj. 2. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Hasonló nekem is volt, de a szívem kivételével. Sokat ültem görnyedve, majd véletlenül rosszul emeltem valamit és porckorong sérvem lett. Vagyis kissé kiboltosult a porckorong és ideget nyomott. 1-2 napos pihenéssel a fájdalom elmúlt, s vártam amit írnak ilyen esetben róla, hogy magától is regenerálódik ha nem súlyos. Kímélve így is lett. De fizikailag néha mégis túlterheltem és olyankor az ideget birizgálhatta az a porckorong rész. Mert éjszaka a bal lábam ujja zsibbadni szokott, majd a bokáig is, sőt néha az egész lábam és a bal kezem is. Pesze ha nem játszom a kemény legényt és például nem segítek lerakodni kamiont a bivalyerős fickók közt, akkor nincs zsibbadás éjjel, teljesen panaszmentes. Csak hát ugye előfordul hogy mi férfiak azon versengünk hogy ki a keményebb legény. :))

Egy orvosi könyvben (Egészségügyi ABC) olvastam hogy a porckorong sérvet nem csak rossz mozdulat, hanem gyakran ismétlődő kis mozdulatok is kiválthatják. Például sportolóknál vagy zötyögős utakon vezető sofőröknél.

De úgy tudom hogy szívproblémát nem okoz a porckorongsérv illetve a gerinc, de nem vagyok orvos. Bár megfordult a fejemben nekem is hogy a bal láb és bal kéz után nem hat-e a szívre amit leírtam. De szívpanaszom eddig semmi nem volt.

2019. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Megfáztál és a geerinced is megfázott és a nykcsigolyáid csinálják a zűrt.
2019. máj. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!