Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Már nem szeretem a cicámat?

Már nem szeretem a cicámat?

Figyelt kérdés

Nem volt könnyű életem, meg most sincs.

A pénzemből alig jövök ki.

Van egy öreg cicám, aki kiscica kora óta velem van.

Nemrég azt kezdtem érezni, hogy már nem szeretem, és jobb volna ha nem lenne. Annyira fáj ezt még leírni is. :(

Annyira fáradt vagyok mindenhez. Ha már semmim nem volt, ez a cica mégis ott volt. Mindig azt mondtam, csak neki legyen jó, a többi nem érdekel.

Soha nem lennék képes bántani vagy esetleg kirakni!!!

Csak olyna fura ez az érzés, mintha nem szeretném már. Minden nap felveszem, simogatom, cirogatom, enni adok neki. Fesulom.

Olyan tehernek érzem mégis, hogy van. :(

Mitől lehet ez? Lehet csak azért van, mert összejött a sok rossz dolog az életemben?


2019. máj. 4. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Nincs egyetlenegy élő rokonod sem?


Párkapcsolat/együttélés/házasság? Gyermek?

2019. máj. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Vannak rokonaim, megvannak körülöttem emberek.


Az aggaszt, hogy miért érzem ezt egy kis jószág iránt.

2019. máj. 4. 09:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, én meg úgy irigyellek hogy van cicád.Én imádom őket,de a párom sajnos nem engedi hogy legyen,mivel kutyánk van,még ő sajnos nem nagyon szereti a cicákat. Ez valami depresszió lehet nálad,remélhetőleg csak átmeneti de érdemes lenne utána járni a dolognak.Szeresd a cicádat,ő nem tehet semmiről.
2019. máj. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos szereted, csak mélyponton vagy, el vagy szomorodva és ugye "üres tálból nem tudsz adni" bízz benne h hamar jobb lesz a helyzeted, főleg h az édes szive meg számít rád
2019. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió egyik fontos tünete a bűntudat érzése, az érzelmek elsivarosodasa, a fáradtság. Én szinte biztos vagyok benne, hogy depressziós lettél.

Egyébként nálam is volt hasonló tünete a depressziómnak, csak nekem nincs állatom, de bizonyos emberek iránt kezdtem el ugyanazt érezni, amit most te, és ettől buntadatot, és stb. Miután jobban lettem, szerencsére elmúltak ezek az érzések is.

2019. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor távolodtam el érzelmileg a kisállataimtól (rágcsálók), amikor már nagyon betegek voltak. Ez valamiféle tudat alatti védekezés lehet, vagy felkészülés a legrosszabbra. A másik amire gondolok, hogy nem lehet, hogy félsz attól hogy az anyagi helyzeted miatt az ilyen idős korban eljövő betegségek kezelését nem tudod majd kifizetni? Ez is okozhat valamiféle szorongást.
2019. máj. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szereted, csak magad alatt vagy!

Nekem is volt olyan időszakom, amikor "tehernek" éreztem az állatom, de egyszerűen csak rendesen ki voltam nyúlva:( - mondjuk tisztában voltam vele, hogy "csak" ez a baj.

Amúgy lehet abban is valami, hogy már most hárítani igyekszel a jövendőbeli gyászt (bár én nem tapasztaltam ilyet magamon).

2019. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem az a gyanúm, hogy nagyon is szereted azt a cicát, csak már öreg és közeledik az elválás napja és ez az amivel nem tudsz szembenézni és ez teher neked nem a cica. Természetes érzés. Mikor öregek vagy betegek lettek az állataim én is úgy éreztem bárcsak már ne lennének. De nem azért mert nem szerettem őket, hanem mert rettegtem belül attól a naptól mikor elválunk, vagy attól, hogy esetleg betegek lesznek és végig kell néznek a szenvedésüket. Fogadd el ezt az érzést......az élet része.
2019. máj. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha netán még valaki a válaszolók közül olvassa. Minden rendben van, jóra fordult az életem, mostmár saját kis házban élek a cicámmal, mindent meg tudok neki adni, és akit mindennél jobban szeretek! :)
2022. dec. 30. 10:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jól alakult végül minden. Boldog Új Évet! :)
2022. dec. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!