Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet kezdeni alacsony...

Mit lehet kezdeni alacsony vérnyomással?

Figyelt kérdés
25 éves fiú vagyok és bármikor mérem a vérnyomásom, mindig nagyon alacsony. Most 96/52 volt, a pulzus jó. Állandóan álmos és levert vagyok, de biztos hogy ezért van. Mit tanácsoltok, mit tegyek? Érdemes ezzel orvoshoz menni?
2019. máj. 4. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Édesanyámnak 54 éve alacsony. 80as, max 90. Doki szerint ez a hosszú élet titka. :) ha mindig.ilyen volt,nem attól vagy levert, inkább valamilyen hiány(vas, magnézium). Valamennyit lehet emelni rajta napi 1-2 erősebb kv-val, de midenképp igyál sok folyadékot. Akár 3-4 litert naponta. Az is emelheti. De ha neked alapból alacsony, akkor nem sokat fog emelkedni. Szedjél magnéziumot is hátha segít a fáradékonyságon.
2019. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi gyerekkorom óta. Néha a pulzusom is alacsony. Akkor teljesen kész vagyokm Nekem az egyetlen ami segített az a rendszeres testmozgás. A sok folyadékot is hiába mondják attól csak folyton pisilek. Magneziumot inkabb este mert az is leviheti meg jobban. Egyél többször keveset mert a sok kajától be lehet aludni. Meg a kávé vagy kóla ha bírod mentálisan meg a gyomorod nem készül ki tőle. Sajna én azt sem tolerálom mindig. És muszáj 8-8 órát aludnom mert ha kevesebb akkor rosszul vagyok egéaz nap. Az sem árt ha lelkes vagy valamiért. Mert nekem a depis napjaimon még jobban lemegy és olyankor már fizikailag is rosszul vagyok tőle.
2019. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha ez nem valami újkeletű dolog akkor felesleges orvoshoz menni. Nem csinálnak semmit. Sózd az ételeket, igyál sokat, és sportolj...

Van vérnyomás emelő gyógyszer de nem szokták felírni...sok a mellékhatasa. Jobban jársz a káveval, teával.

2019. máj. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aludnom is kellett egyet délután is! :D A sport megvan, heti 3-4 óra legalább, a többit kipróbálom. Csak irigylem azokat akik 4-5 óra alvással mennek egész nap, csinálják a dolgukat, szórakoznak én meg mindig álmos vagyok és lusta.
2019. máj. 4. 18:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen ez sajnos ilyen. De ők előbb meghalnak majd. Így tulakdonkeppen ugyan annyi időt töltünk ébren 😁😁😁
2019. máj. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De még a rövid életükben is több élményük lesz, mint nekem :D :D :D
2019. máj. 4. 19:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem csinálnak vele semmit, ha fáradt vagy próbálj kávézni
2019. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát igen. Próbálj szépeket álmodni. 😁 Gondolom a mai nap a fronttal neked is hasonlóan telt. 90/56 pulzus 62 😁 Annyira látok ki a fejemből és tudok egyenesen menni mintha megittam volna egy üveg pálinkát.
2019. máj. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!