Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet egészségügyi probléma...

Lehet egészségügyi probléma annak hátterében, hogy az átlagnál kisebb a munkabíró képességem?

Figyelt kérdés
54 éves nő vagyok. Életemet végigkísérte a megvetés, hogy nem vagyok ügyes és gyors. Emiatt több munkahelyem is volt. Utoljára, 6 évig egy telefonos munkakörben dolgoztam, ahol meg bírtam állni a helyem. Most ez a munkahely megszűnik. Nem valószínű, hogy a lakóhelyem és a korom miatt még egy ilyen összejön. Sokat gondolok a régi szidalmakra (anyám sem kímélt) "milyen ember az aki "még dolgozni sem tud". Az, hogy ez nem csak akarat kérdése, hogy is érthetnék a jó képességű emberek! Volt egy esetem régebben: Itthon átpakoltam a szekrényt. Gyorsan, energikusan dolgoztam. Gondoltam is, mindig ilyennek kellene lennem. Aztán éreztem, hogy elkezdek lassulni, remegés, szédülés jött rám. Lefeküdtem a szőnyegre a kezeim zsibbadtak. Aztán egy idő után jobban lettem. Most, hogy újra munkát kell keresnem gondolok erre az esetre. Lehet terheléses vizsgálatot kellene kérnem? Lehet tényleg nem is az én hibám, hogy ilyen vagyok?
2019. máj. 9. 11:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Undorító világot élünk.Undorító zsarnok emberekkel.Sosem szabad senkit a képességei, korlátai miatt lenézni, megszólni.

Nos, nem lehet mindenki súlyemelő.Én hasonló problémákkal küzdök.Mindenhol megkapom, hogy lassu vagyok és amúgy nem vagyok erős sem, csak ezt valameddig birom leplezni...

Mindenképp nézesd meg a szíved! Háziorvosnak mondd el ezeket vagy keress fel maszek kardiologust.Nekem csak mitrális prolapszusom van.Egy kicsi szívbillentyű hiba, de ahhoz elég, hogy ne legyek tökéletes igásló és jol terhelhető rabszolga.Mondjuk, terheléses vizsgálatnál nem látszik hogy bezavarna, mégsem nagyon bírok egy 12 órás álló műszakot stresszel,mert utána totál kész vagyok.De nem számít betegségnek,dolgozzak, vagy dögöljek meg.

Szerintem az a megoldás csak (és nekem is az lenne) hogy olyan munkát keresni, ami könnyű fizikai, vagy pedig szellemi.Esetleg valami maszek.Ne hibáztasd magad! Ez lényeges.

Megkérdezhetem, a telefonos munka milyen cégnél volt és milyen végzettség kellett hozzá?Csak mert engem is érdekelnek a telefonos melók csak nem nagyon lehet találni .irhatsz priviben is.

44/n.

2019. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!