Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Általános közérzet

A kérdés

Üres gyomor miatt hányinger?

Ha üres a gyomrom, akkor nagyon erős hányingerem szokott néha lenni, konkrétan olyan is van, amikor már "ökelndezek", de nem jön fel semmi. Ilyenkor enni sem merek, nehogy visszajöjjön.

Valakinek van még ilyen erős hányingere ha üres a gyomra? Tudnátok rá valami jó megoldást? Vagy csak az, hogy erőltetni, erőltetni az evést amíg elmúlik a hányinger?

Keress kérdéseket hasonló témákban: egészség, hányás, éhség, gyomor, üresség, émelygés, táplálék, étel, ital

máj. 19. 21:02  Privát üzenet  

A válaszok
Erőltetni?! Koplalsz netán? Ha éhes vagy, enni kell. Ha hányingered van mert üres a gyomrod, akkor a szervezeted igényli az ételt, és valószínű, hogy már órák óta nem tettél ellene semmit.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont máj. 19. 21:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ezt én is tudom. Csak ha reggelre kiürül a gyomrom, akkor jön az erős hányinger, és ha hányingerem van, főleg ha öklendezek is, akkor nem merek enni. Szóval akkor ez ilyen "ördögi kör", hogy ha hányingerem van akkor nem merek enni, ha eszek akkor meg félek, hogy visszahányom

# 2/10Időpont máj. 19. 21:11 Privát üzenet
Mióta van ez?

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont máj. 19. 21:15 Privát üzenet
Nekem is szokott lenni ilyen. Ivójoghurtot szoktam inni, mert enne meg nem bírok.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont máj. 19. 21:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

már évek óta, de csak akkor, amikor full üres a gyomrom. Tudom, az lenne a legegyszerűbb módja ennek elkerülésére, ha mindig ennék egy keveset hogy ne ürüljön ki a gyomrom, de néha belecsúszok ebbe az "ördögi körbe"

# 5/10Időpont máj. 19. 21:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

én a vízzel próbálkoztam ma....hogy tágítja a gyomromat, de semmi tápanyag nincs benne

# 6/10Időpont máj. 19. 21:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

csak nálam az is a baj, hogy ilyenkor úgy érzem (talán a hányinger miatt) hogy fullra tele van a gyomrom

# 7/10Időpont máj. 19. 21:19 Privát üzenet

"Tudom, az lenne a legegyszerűbb módja ennek elkerülésére, ha mindig ennék egy keveset hogy ne ürüljön ki a gyomrom, de néha belecsúszok ebbe az "ördögi körbe""

Akkor végre állítsd be a telódat, hogy rádszóljon, amikor itt az ideje az evésnek. (Munkanélküli játékfüggő vagy, vagy mi veszi el annyira az eszedet, hogy enni is elfelejtesz?) Ha nap közben normális időközönként eszel, nem éhezteted magad, akkor éjjel se lesz gond: reggel majd eszel újra. De ha úgy sikerül, hogy esetleg felébredsz éjjel, akkor is ehetsz pár falatot nyugodtan.

Ugye nem fogyózol?

# 8/10Időpont máj. 19. 21:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

nem fogyózok. vacsorára kb 7 óra fele egy normál adagot eszek, most érettségik után később is kelek, lehet, hogy ez is váltja ki bennem, hogy tovább alszok és így ki tud ürülni a gyomrom. Nem fogyózom

# 9/10Időpont máj. 19. 21:25 Privát üzenet
Állítsd vissza a normális napirendedet, hogy legalább a szóbelikre rendben legyél: ha nincs is tanítás, azért feküdj le és kelj is fel normál időben, max. negyed órával később.

# 10/10Időpont máj. 19. 21:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért olyan a gyomrom, mintha másnapos lennék?
Gyakori rosszullét reggelente, gyomor fájdalom, hányinger mitől lehet?
Egy kiadós hányás tényleg jót tesz, ha nagyon fáj az ember gyomra?
Normális, hogy nég mindig fáj?!
Mégis mi lehet a gond?!
Nagy bajom lehet?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Általános közérzet rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!