Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 96/56-os vérnyomás mellett...

96/56-os vérnyomás mellett 100 feletti pulzus? 25/L

Figyelt kérdés

Előre bocsi a regényért!

A dokim azt mondta, hogy ha 110/akármennyi alá megy a vérnyomásom, ne szedjem a pulzuscsökkentő gyógyszert, mert sajnos a pulzussal együtt a vérnyomást is leviszi. Hát én ezt követő napon bevettem a gyógyszert mérés nélkül és össze is estem a munkahelyemen és pánikromamom volt. Akkoriban nem volt ritka a 120-130-as pulzus. Stresszes volt minden nap. Ennek már 1 éve és nem dolozom ott, munkanélküli vagyok borzasztó nyugodtan élek. :D

Mivel utána már méregettem a vérnyomásom azóta egy negyed gyógyszert nem tudtam bevenni....

Így a pulzusom sokszor megy 100 fölé. + Ödémás a lábam nagy melegben, tavaly nagyon durva volt, biztosan van köze hozzá. Van harisnyám, de reggelre nem megy le, hiába is polcolom fel, meg hiába sportolok.. Ez nem normális.


Naponta 1-2x mérem a vérnyomásom, eleinte 5-6x is mértem, de még nem sokszor volt olyan, hogy a systolés érték 100-nál több lett volna. Az is zavar, hogy a testhőmérsékletem is igen alacsony: 34,9-35,5 az alap. 37 fokkal fel sem bírok kelni az ágyból... Nagyon sok testi problémám van és próbálok nem figyelni rájuk, de nem tudok így normális életet élni. (Szerencsére most nem is kell dolgoznom, de amikor a házimunkát sem tudom megcsinálni, akkor ég a pofám.)

Elkezdtem Kangoozni, nagyon jó sportnak tűnik, ez az egy, ami kíméli az izületeimet. Szerintem csontritkulásom van a refluxtól, de nem tudom van-e értelme dokihoz menni emiatt, úgyse tudnak vele mit csinálni. Ezt a csontritkulást most mondta a fogorvosom, mert látta, hogy a fogaimat teljesen szétmarja a sav és szerinte szednem kéne savlekötőt. De úgy tudom, hogy az nem a legjobb megoldás. Több hónapja nem szedek semmilyen gyógyszert. Tejet nem iszom, mert laktózérzékeny vagyok, de a laktózmenteset sem bírom, mert nagyon görcsöl a hasam. Még jó, hogy a levegőtől nincs semmi bajom. Szedek vitaminokat(Kalciumot is), egészségesen étkezem, mozgok. Semmi cigi, semmi alkohol. Nagyon gáznak tartom magam, pedig tudom, hogy nem vagyok hipochonder, se lelkibeteg.. És kövér sem, sőt gebe voltam... most, hogy nem iszom tejet, nem megy a hasam napi 6x :D Fel is sikerült szednem 6 kilót és nem vagyok csont és bőr. 62kg/174cm


Sokat olvastam neten, hogy milyen házi praktikák vannak. Eszek fokhagymát, semmi hatása. De nem hagyom abba, mert azért ártani nem árt. Egyéb ötlete van valakinek? Nagyon fiatal vagyok én ehhez, csak 25 éves. Nem jó 70-nek érezni magamat. Gondoltam rá nem rég, hogy hisztamin érzékeny is lehetek. Elmegyek dokihoz természetesen, csak már unom, hogy járkálok hozzá és semmi értelme nincsen. Az öndiagnosztika sokszor téves és káros, azt is tudom... de azért várom a tanácsaitokat mit tehetnék még!



2019. jún. 2. 14:42
 1/6 anonim válasza:
Ha pulzuscsökkentőt szedsz, akkor annak már van valamilyen háttere. Szívedet vizsgálták? Miért kell pulzuscsökkentőt szedned?
2019. jún. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, volt szívultrahang, meg terheléses EKG. Semmi komoly problémát nem találtak szerencsére. Annyit mondott a kardiológus, hogy igen gyorsan ver a szívem, nézessem meg a pajzsmirigyemet. Mondtam neki, hogy hol túlműködik, hol alul... Akkor legutóbb pont normál tartományban volt. Azóta nem is mentem vérvételre, jobb ebben a tudatban élni, hogy most épp jól van a pajzsmirigyem.. Bár azóta vannak olyan napok, amikor be vannak dagadva a nyirokcsomóim a pajzsmirigyemnél, és fájnak. Elvileg ha fáj, az nem olyan rossz, mintha nem fájnának.. Csak ilyenkor nyáron megint előjön a többi probléma, Pl. az ödémásodás is. Most elkezdtem dolgozni és még durvább a helyzet. Lehet, hogy rossz ötlet volt elvállalni a munkát, mert úgy érzem, hogy bármelyik pillanatban összeeshetek és meghalok. Elsötétül megint minden és annyi. Nem vagyok nyafka, de ez a pánikérzés félelmetes. A pulzusom már volt 90/54. Akkor 13 órát aludtam utána. De még tudtam volna aludni ugyanannyit. 30 fokban nyakig be voltam takarózva. Testhőm meg 35,4 fok volt. "Nem jó, de nem is tragikus." végülis... De még mindig nem mentem el orvoshoz, utálom, hogy hiába mennék, semmi nem történne. Ha belenéz a torkomba és látja hogy piros (mindig piros), akkor azt akarja kezelni, nem pedig azt, amiért megyek.

Az érsebészeten mondták, hogy az ödémám lehet, hogy a szívem miatt van. Hogy a háziorvosom milyen megfontolásból adná ezt a gyógyszert azt passzolom. Azt mondta, hogy ő érzett melléütést, amikor hallgatta a szívem.. De kardiológián csak látták volna bármi van, meg az nem nagy baj, gondolom. Az is tuti, hogy mozgás és egészséges kaják mellett nem ilyen magas pulzusomnak kéne lennie. Tényleg nem értem. Már kávézni sem kávézom. Csak ritkán tesztelem a vérnyomásom miatt. Semmi hatása nincsen egyébként, de olvastam, hogy a hormonoknak nem tesz jót.

2019. jún. 24. 02:30
 3/6 anonim válasza:
Mindebből valószínű, hogy szervi baj nincs a szíveddel. Egyszerűen érzékeny, ideges, reagál...Törődj vele! Amikor van pár szabad perced, kényelmesen feküdj le, tedd a tenyered a szívedre (a mellkasodnak arra a részére, ahol leginkább a szívedet érzed), finoman símogasd, közvetíts felé pozitív érzéseket, energiát..Működni fog!
2019. jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyanús nekem is, hogy hisztamin intolerancia vagy valamilyen étel intolerancia van a panaszaid hátterében.


Csináltasd meg ezt és kiderül a hisztamin intolerancia:


[link]



dokikhoz meg hiába járkálsz ezzel, fingjuk sincs, hogy mi az a hisztamin intolerancia (tisztelet a nagyon kevés kivételnek)

2019. jún. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. A háziorvosom kinevetett legutóbb, hogy minek olvasok én ilyen hülyeségek után, mint hisztamin intolerancia. Nekem nincs így ránézésre. Tök mindegy, az biztos, hogy ezek után nem megyek vissza hozzá, augusztusban megcsináltatom a tesztet mindenképp, úgyis magánúton lehet ezt, szóval nem kell a beleegyezése, mit vizsgáltatok ki. :D Teljesen hülyének nézett. Fel is ment a vérnyomásom 140/valamennyire, a pulzusom meg 120 volt (ehhez hozzájárult a több órás várakozási idő, pedig nem voltak sokan előttem. Nem vagyok egy könnyen felidegesíthető ember). Mondtam neki, hogy egyébként alapból alacsony a vérnyomásom. Így végre továbbküld valahová, de csak a pulzusom miatt. Azt hiszi hipochonder vagyok, pedig tavaly látta milyen ödémám volt, ő írt fel rá vízhajtót. Mondom neki most, hogy kora estére megint bedagad mindkét lábam és iszonyatosan fáj, reggelre viszont most lemegy pár napja. Így nem hitte el. És az se tűnt fel neki, hogy ha hasfájással mentem hozzá, megnézte a torkom mindig megállapította, hogy a nyirokcsomóim megduzzadtak. És hiába mondom hogy fájnak is... Állandóan, hozzászoktam. Na majd kiderül. Remélem
2019. jún. 30. 03:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hisztamin intoleranciában tényleg ne hallgass az orvosokra mert tényleg lövésük sincs hozzá.


Engem 38 évig félrekezeltek ha továbbra is rájuk hallgattam volna a föld alatt lennék vagy egy marék gyógyszerrel vegetálnék.


Nemrég leírtam a történetem ide:


[link]

2019. júl. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!