Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Néha kajálás után random...

Néha kajálás után random szédülök mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. egy éve kezdődött el nálam ez az egész egy megrázó időszakom után. Utána lett egy durva megfázásom (vagyis valami vírus) és azután tapasztaltam főleg a szédülést. Voltam akkor vele orvosnál, volt teljes vérkép és vizeletvizsgálat, semmi nem tért el, azt mondták stressz lehet az oka. Azóta is néha így beszédülök, soha nem szédültem ezelőtt és nagyon zavaró tud lenni, semmi más tünetem nincs.

Vérnyomásom néha mérem, eddig mindig 120/80 vagy az alatt volt,ilyen 110/70 valamennyi. Folyadékbevitelre is figyelek már,mert azt hajlamos voltam hanyagolni. Ezeken kívül mi lehet a gond? Volt valakinek valaha ilyesmi? A szédülés gyakrabban jön elő, ha egyedül közlekedem utcán, vagy ha 3-4 óra elteltévek (tehát éhesen) bekajálok ezért nem is szeretek nagy adagokat enni.


Lehet ez most így zavaros,más nem jut most eszembe amivel jellemezhetném. Talán hogy nem forgó jellegű, hanem ilyen bizonytalan érzés, mintha kapaszkodnom kellene.. Persze újra tervezek dokihoz menni, de érdekelne valaki járt-e hasonló cipőben és mitől volt neki.


Köszi!



2019. jún. 11. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Elég érdekes a jelenség amiről írsz. Kissé nehéz kérdés is, mert vércukorra, vérnyomásra gondolnék első körben, de szerintem kb. mindenki vércukor, vérnyomás.


Orthostaticus hypotonia a legjobb ötletem. Rém egyszerű megvizsgálni. Esetleg ilyesmire vizsgáltak?

2019. jún. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

vércukrot is néztek nálam vérkép alapján rendben volt, vizeletben sem volt cukorbetegségre utaló jel.

A testhelyzetemmel nekem úgy tűnik nem függ össze. Nem feltétlen akkor szédülök el, ha felállok/felkelek.

2019. jún. 12. 00:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól is lehet, hogy nem alszod ki magad rendesen (ami arról jutott eszembe, hogy éjfélkor még netezel...).
2019. jún. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
valamelyik élettani folyamat a szervezetedben valamit csinál amitől neked ilyen tüneted lesz, tudom, hogy hangzik de nem jut eszembe amit az egyetemen tanultam,mert más területen dolgozom azóta
2019. jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha utcán, egyedül emberek közt szédúlsz leginkább az bizony pazichés! Velem is ez volt nemreg!



Előszőr csak szedelegtem itt ott, ez ment egy evig aztan, bumm beütött egy feankó pánikroham! Namondom jovan mar csak ez hianyzott, idaig fajult h egesz allo nap kis se mozdultam csak embrio pozban zokogtam, ez egy honapog tartott...



Aztan megfejtettem mi okozta az egeszet, persze szakember segitsegevel,es mar nyoma sincs a szedelgesnek

2019. jún. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos tudom miről beszélsz, volt pánikrohamom, elég sokszor. Bár nagyon intenzív nem sok szerencsére, de azok elég borzalmasak voltak.


Nekem szédülésem nem volt akkor még mellé, csak izgulni kezdtem a semmiből, izzadtam, néha hevesen vert a szívem (volt, hogy normál pulzus mellett is ez volt) és ez 20-25 perc alatt lecsengett. Megtanultam csendesen kezelni, nem igazán szóltam senkinek. Lehetséges hogy akkor ez is lelki okok miatt van nekem is.. Önbizalomhiányra tudnék esetleg gondolni.

2019. jún. 27. 00:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichés, mindenképp menj el szakemberhez, en mar csak hobbibol jarok pazichologusomhoz, de imadom az embert!!
2019. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!