Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért izzadok ennyire? Mit...

Miért izzadok ennyire? Mit csináljak ellene?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdöm ezzel, normál alkatom van, nincs semmi betegségem.

Minden este és/vagy reggel zuhanyzom,majd dezodor, spray, parfüm, (és ezeknek számtalan változata), és mégis nagyon hamar izzadok, de annyira, hogy néha már szagos is :( A munkahelyen a szünetekben szoktam befújni magam, vagy elmenni a mosdóba és leöblíteni az arcom, hónaljam.

De a fejem is nagyon izzad, a homlokomnál és oldalt is, mire kiérek a buszmegállóba, úgy nézek ki, mintha hajat mostam volna.

És ez nem csak nyáron előforduló probléma.

Voltam már dokinál, bőrdokinál, pajzsmirigy vizsgálaton, stb, de semmi.

Próbáltam már kütyüket (sudorica meg ilyesmi), ami egy darabig hatásos, de pl. ha bekenem a hónaljam, akkor kijön az izzadtság a homlokomon, ha ott is kenegetem, akkor nyilván máshol, de szerintem ez elég káros is, pár hét után viszketek tőle.


Irigykedve nézek más nőket, hogy nyáron a 40 fokban szines rucikban (én csak feketét hordhatok, mert kevésbé látszik a folt), kiengedett hajjal és sehol rajtuk egy izzadtságcsepp, rólam meg szakad a víz :((((


2019. jún. 23. 22:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, az lemaradt, hogy egyébként nagyon (szörnyen) stresszes, izgulós vagyok, ez is rátesz egy lapáttal.
2019. jún. 23. 22:14
 2/5 anonim ***** válasza:
BMI-d ?
2019. jún. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem egy oldalon, azt irja, hogy túlsúlyos :(( az utóbbi években mondjuk feljött pár kiló, de voltam 65 kiló is (175 cm magas) és ugyanigy megvoltak a tünetek.
2019. jún. 24. 04:21
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyrészt a sok spray, dezodor meg azok számtalan változata sem tesz jót, másrészt a túlsúly. Ha semmi sem használ, akkor egy ideg átvágásával lehet ezt megszűntetni csak.
2019. jún. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csinálj egy kísérletet.


Menj el sétálni egy napon, amikor meleg van,de nem a legnagyobb forróság sétálj csak úgy szimplán, ruhában. Mondjuk sétálj le 20 percet


Másnap, hogyha hasonló az idő (+-2fok), akkor menj el sétálni, de töltsd meg a hátizsákod 10kg kővel. Sétálj le 20 percet.


Mikor izzadtál le jobban? Mikor fáradtál el jobban?


Vajon milyen lenne, ha mindennap ezzel a +10kg hátizsákkal kéne mindenhova rohangálni? Vajon az általad emlegetett lányok mondjuk 15kg túlsúllyal szerinted mennyire izzadnának.



Figyelj, a kövér emberekkel sajnos senki sem őszinte, de te magad írtad ki a kérdés, keresve a nagy választ, holott a válasz abban vagy, amit nem ismersz el és valószínűleg a környezeted sem mond: kövér vagy.

2019. jún. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!