Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egyre inkább fájnak az izülete...

Egyre inkább fájnak az izületeim, főleg a boka-lábszár és csukló-alkar vonalon. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

2-3 hónapja a feherversejtem 13-20 ezer között mozog, a tarkóm, koponya alsó részén kezdődött ez a fajta fajdalom, aztán a bokám-lábszáram és csukló-alkar vonalon folytatódott, de már kezdem érezni a felkaromban és a combomban is. Égő, gyengén szűrő “ízületi” fájdalmat érzek, mint amikor influenzás az ember.

Koponya és nyaki gerinc MRI, illetve nyaki lagyresz CT negatív. Semmi gyógyszert nem kaptam, dehát faj. Általánosságban faj, ha megpihenek, lefekszem rosszabb. Ötlete van valakinek? 30/N



2019. jún. 29. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lyme kórra szűrést csináltass!
2019. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt kullancs okozza, nem? 10 éve nem volt bennem...
2019. jún. 29. 22:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Némelyik kullancs nagyon pici. Ezzel legyél tisztában- nem biztos hogy észrevetted ha megcsípett.
2019. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a segítséget, de ezt kizárnám. Valakinek más ötlet esetleg?
2019. jún. 29. 22:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Rheuma faktort és CRP-t néztek?
2019. jún. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
CRP 2 körül, reuma faktort nem.
2019. jún. 30. 22:20
 7/12 anonim ***** válasza:
A CRP 2 az teljesen jó, ha emelkedett lenne a CRP az jelzné, hogy a szervezetben valahol gyulladás van. Mondjuk az emelkedett fehér vérsejtek is azt jelzhetik, de általában együtt jár. A Rheuma faktor lehet még fontos, mivel ízületi panaszod van. Reumatoid arthritisnél, reaktív arthritisnél emelkedett szokott lenni a Rheuma faktor ésca CRP. Fizikai túlterhelésed volt mostanában?
2019. júl. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szoktam edzeni, de semmi extra, az utóbbi időben inkább alább is maradtak az edzések, mert nem érzem jól magam, valami “nem stimmel”, azt érzem. Definialhatatlan, test szerte jelentkező ízületi és kicsit csont fajdalom (ezt az alkarjaimban érzem csak).

Most majd megnéz reumatologus és hematologus is, “valamikor”.


Azért remelem nem valami komoly valami :/

2019. júl. 1. 21:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem gyanus, hogy túlterhelted magad. Nem kell ahhoz nagy súlyemelőnek lenni, hogy megtörténjen. Az ember az ilyet alig veszi észre, persze apró jelei vannak picit fáj itt-ott vagy nehéz érzés az ízületben stb. és aztán egyik napról a másikra jön.. Legalábbis én így jártam, hasonló tünetekkel (bár nálam a 12 kg baba cipelése okozta plusz takarítás, túlpörgés). Először boka-, váll-, térd- ízületi fájdalom jött, nem tudtam hova rakni, aztán jött a nyilaló, égő derék.. vérkép oké volt. Túlerőltettem magam. Én azt javaslom amíg eljutsz orvoshoz, hogy próbálj szigorú ágynyugalmat, esetleg a fájó ízületedet apranax krémmel kenheted (vénynélkül kapható), hűsít, fájdalomcsillapít. Edzést átmenetileg hanyagold. Aztán ha 2 hét alatt elkezded magad jobban érezni tuti ez volt (mivel a vérképed és egyéb képalkotó leleted rendben van.) Persze azért ezt ne orvosi tanácsnak vedd, mindenképp lásson doki, csak egy ötlet, hátha jobban leszel és ez volt a baj. Sajnos a dokik is csak találgatnak sokszor.
2019. júl. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is remelem, hogy valami ilyesmi van a hatterben, én hűsítő lóbalzsamot szoktam használni, ami jó is szokott lenni.

Véleményem szerint valami ízületi gyulladás féle probléma lehet, a nyakam (tarkó-koponya alatt közvetlen) már jó ideje faj és amikor kapok antibiotikumot, sokat szokott javulni. Az orvosok tanácstalanok, így ugye gyógyszert sem nagyon kapok és ez elég fárasztó huzavona, mert nagyon javulni nem javul hetek óta....

2019. júl. 2. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!