Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől vagyok ájulás közeli...

Mitől vagyok ájulás közeli élményben, megterhelés esetén?

Figyelt kérdés
Már általános iskolában is, ha futottunk sokszor olyan rosszul tudtam lenni, hogy azt hittem mentem elájulok. Most 19 vagyok, és akármilyen fizikai megterhelés esetén rosszul leszek. Ha úszok, ha futok, ha biciklizek. De nem egyből, hanem amikor már tényleg kezdek fáradni. Tudom, hogy ez nem általános, mivel más emberek ugyan lihegnek ugyan annyi megterhelés alatt mint én, viszont nekem már minden bajom van, szédülök, hányingerem van, öklendezek, ha túl sokáig terhelem magam, úgy érzem mindjárt elájulok. Nem szoktam sprotolni, de amikor sportoltam régen, akkor is ez volt. Mi lehet ez?

2019. júl. 8. 16:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, hogy össze vissza veszem a levegőt ilyenkor. Gondoltam már hiperventillációra is, de lehet akár szívritmus zavar is. Ki mit gondol?
2019. júl. 8. 16:58
 2/6 anonim ***** válasza:
Orvos mit mondott?
2019. júl. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mivel nem terhelem magam 0-24-ben, ezért még nem mentem vele orvoshoz. Gondolom, hogy itt nem kapok diagnózist, nem is ez a cél, csak hogy valaki gyanítja-e, hogy mi lehet, illetve ha volt neki hasonló, ráismer-e.
2019. júl. 8. 22:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Kardiológiára kéne beutaló. Mert komoly bajod is lehet a terheléstől ha a szíveddel van gond. Nekem sem ment a futás a suliban. 600 métert sem tudtam lefutni. Egyszer sikerült hasonló élmény volt mint neked. Felnőttként derült ki, hogy van egy szívbillentyű rendellenességem. Ami nem minősül bezegségnek de ez okozta a problémát. Ha tudtam volna előbb valószínű nem kapok annyi 1-2 tornából mert könnyített tornára járhattam volna. Még szerencse, hogy nem lett bajom a tornatanár erőszskoskodása miatt elvégzett megerőltező felafatoktól. A futás pl nem ajánlott ilyen rendellenességgel. Max lassan és mértékkel. A többi sport is fokozatosan terhelve. Amúgy más tünetem nincs és életvitelbeni mevkötés sem. Gyógyszert sem kell szednem.
2019. júl. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Folyt. Érdemes utána járni. Megijedni nem kell, nem rövidíti meg az életet csak ha le akarod futni a maratont. :)
2019. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2019. júl. 9. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!