Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyton fáradt vagyok, mi bajom?

Folyton fáradt vagyok, mi bajom?

Figyelt kérdés

Pár hete, reggelente alig bírok felkelni, másfél - két óra biztos kell, hogy magamhoz térjek, addig csak fekszem, és percekre bealszom.

A baj ezzel az, hogy itthon vagyok a másfél éves kisfiammal. Reggelente az ő szobájában vagyok, és ott fekszem, ő játszik, autózik, kockázik. Nem tudom hova, melyik orvoshoz forduljak. Férjem szerint csak lusta vagyok. De ez nem igaz, soha nem voltam lusta, ez a pár hét ilyen csak, sehova nincs kedvem menni, itthon vagyok egész nap a négy fal között. A picit azért ellátom, de vannak napok, amikor magamnak nem csinálok semmit, még rendelni sem akarok :/

Már csináltam terhességi tesztet, mert terhességem elején voltam ennyire fáradékony. Negatív kért (fogamzásgátló gyógyszert szedek)

De nagyon durva, egész nap csak fekszem, nincs erőm, se kedvem kimozdulni :(

Hová forduljak?

Volt más is már ilyen megmagyarázhatatlan fáradtságban?


2019. júl. 15. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha még csak nem is eszel rendesen, akkor nem nagy csoda... Figyelj oda jobban magadra, vigyél rendszert a napodba, minden nap menj el sétálni egyet (nem is értem, hogy lehet, hogy a gyereket se viszed ki, hogy "otthon vagy a négy fal között egész nap"... hiszen a gyereknek is kell a friss levegő, méghozzá rendszeresen!), este 8-kor kapcsold ki az összes képernyős eszközt, és egyél sok gyümölcsöt meg zöldséget.
2019. júl. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy másfél éves gyerek nagyon le tudja szívni az ember energiáját, nem csoda, hogy fáradt vagy.

Csak azt nem értem, hogy lehet olyan férfit választani, aki egy másfél éves gyereket gondozó kismamát lustának nevez. Az én férjem segített, ahol csak tudott.

2019. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Férjem dolgozik, nem különösebben van gond, ha itthon van, mert alapból segít. De ez a fáradékonyság az elmúlt pár hétben lett, tényleg olyan, mintha lusta lennék, előtte teljesen más voltam :( nem tudom mi történt. Tényleg gáz, pár héttel ezelőttig naponta kétszer mentünk sétálni, boltba stb de mostanában egyszerűen nem érdekel, férjem vásárol be, ő viszi délután a picit az utcába sétálni.
2019. júl. 15. 14:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"de mostanában egyszerűen nem érdekel"

Nem kell, hogy érdekeljen, csak csináld! Engem se érdekel pl. a fogmosás. Mi van azon érdekes? De attól még szoktam fogat mosni.


"férjem vásárol be, ő viszi délután a picit az utcába sétálni"

Menj velük te is! Akkor is, ha nem érdekel, hogy mi van az utcában...


A mozgáshiánytól (is) vagy ilyen életunt. Csodákat tesz akár csak egy kis séta is. Főleg hármasban, minden szempontból jó lesz, meglátod.

2019. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Kérj egy vérvizsgálatot a házidokidtól, nem vagy-e vashiányos vagy ilyesmi.
2019. júl. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hashimoto -s vagyok, lehet tényleg nézetnem kéne egy vérképet. A séta jó ötlet, köszönöm!
2019. júl. 15. 19:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért aki egyszerűen csak arra panaszkodik, hogy fáradt, és közben olyanok derülnek ki róla, mint a kérdezőről, azt szerintem nem kéne mindjárt az amúgy is túlterhelt egészségügybe irányítani.

(A hashimotót nem ismerem szerencsére, de arról akkor még szó se volt. Kérdező, ha gondolod, hogy mégiscsak érdemes lenne emiatt vérképet nézetni, nem mondom, hogy ne.)

2019. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadó. Valóban nem részletezem, és félreérthetően írtam, de nem úgy vagyok fáradt, hogy pl kiporszívóztam, majd felmostam, elvasaltam, és ebben elfáradtam, hanem úgy általában fáradtság van rajtam, és nem múlik el alvás után sem. Annyira nincs erőm felkelni, hogy ebédet főzzek. Ezért írtam, hogy a babát ellátom, persze ő nem éhezik, de saját magamra már nincs erőm. Nem tudom, voltál e várandós és azalatt volt e folyton aludhatnékod de nekem ez most olyan, írtam is, hogy még tesztet is csináltam, hátha... A hashimoto egy pajzsmirigy betegség, magyarul: a saját immunrendszerem ellenségként tekint a pajzsmirigyre, pusztítja azt. Ezért hormonoótlásra van szükség, mert a sorvsdó pajzsmirigy nem termel megfelelő mennyiségű hormont, ezért külsőleg kell pótolni. Azt meg mindenki tudja hogy a pajzsmirigy milyen fontos feladatot lát el.

Ellenőriztem a tsh szintem, valószínű, hogy nem elég már a beállított gyógyszer adag. Amikor először mentem endokrológushoz, volt ilyen tünetem is mint ez a fáradékonyság, de nem csak ez volt, most viszont csak ez. Ezért nem jutott eszembe egyből egészségügyi vizsgálat.

2019. júl. 15. 21:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Depressziós is lehetsz. Pajzsmirigy problémák okozhatnak depressziót.
2019. júl. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!