Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Megfázásra, torokfájásra...

Megfázásra, torokfájásra miért ajánlják ősidők óta a forró teát?

Figyelt kérdés
Nem szőrszálhasogatásból de a tea szimpla forróvízből,cukorból citromléből (a legtöbb háztartásban csak citromlé van) és fene tudja hány hasznos %-ot tartalmazó filteres teából áll.
2019. szept. 12. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert jól esik olyankor a meleg folyadék
2019. szept. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De attól még nem leszünk jobban,nem gyógyulunk meg. Dédapáink meg mindig azt mondták,hogy jó forró teát kell inni attól meggyógyulsz majd!
2019. szept. 12. 17:41
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Előbb utóbb nélküle is meggyógyulsz. Ez inkább olyan placebo hatás
2019. szept. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak tippelem, de

1, a láz a meleggel pusztítja a bacikat, amik nem bírják ezt a hőmérsékletet, szóvla a forró tea szerintem felfogható egyfajta mesterséges lázgenerátornak.

2, cukor - energia

3, citrom - c- vitamin, bár forralva nem tudom mi marad.

4, tea - hmm, ez túl tág fogalom, biztos van ami bacik ellen jobb.

2019. szept. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Torokfájásra nem ajánlott a forró és a túl hideg ital sem, megfázásra bodza/hársfa, ill. más gyógytea ajánlott, citrommal, mézzel.
2019. szept. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De a teákban milyen hatóanyag van? Egyébként az orvosok is azt mondják,hogy ilyen estekben sokat teázzon az ember!
2019. szept. 13. 07:23
 7/8 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok, azért írtam hogy tág fogalom,mert tea függő és vannak olyan hatásai pl a fekete teának is,ami más problémára meg nem jó.

Jó lenne valami táblázat hogy bepipálhadnád, mire kell és mi az amid van (pl: reflux), hogy azt a panaszt meg ne erősítse.


És egyébként ugye a forró és hideg másrészről is kérdéses, mert míg pl: a forró bizonyos szempontból jó lehet, a melegről köztudott, hogy nem jó bizonyos gyulladásokra. Ezért van az, hogy sok betegségnél szenved az illető, mert van hogy hideg és meleg kezelés kéne egy időben de külön szövetekre stb..

2019. szept. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyteákban vannak különböző hatóanyagok, pl. hársfa: oldja a hurutot, izzaszt, csökkenti a gyulladást, csillapítja a köhögést.
2019. szept. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!