Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Nektek melyik fájdalomcsillapí...

Nektek melyik fájdalomcsillapító vált be eddig fejfájásra? (vényes, akár anélküli)

Figyelt kérdés
Most kipróbáltam a Cataflam Dolo Rapidot, szinte nem is használ, e helyett szeretnék valami másikat.
2019. okt. 13. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Algoflex Forte.


De az is olyan, hogy beveszek sokszor kettőt egy órányi különbséggel, mert egy önmagában nem hat.

2019. okt. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálam a Béres trinell pro vált be. 10-15 perc és elmúlt a fejfájásom. (Vény nélküli)
2019. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Talán a Quarelin, de mostanában az sem az igazi, mert sajnos hozzá szokott a szervezetem. Nem okoz függőséget, csak már nem igazán hat.

A Cataflam nekem csak a fogfájást szedi ki. De van akinek jó fejfájásra is.

A vény nélküliek pedig szintén hatástalanok számomra.

2019. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem elég egy Saridon és egy kis alvás, ha front van.
2019. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ibuprofen
2019. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TR75 ***** válasza:

Algopyrin

Bármilyen 800 mg-os ibuprofén (mondjuk Ibumax 800 mg)

Adott esetben valamilyen folyadék.

2019. okt. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A fejfájásnak nagyon sok oka lehet, emiatt sok minden csillapítólag hathat. Mindenkinek egyénileg kell kipróbálni, mi használ, mert káros feleslegesen gyógyszert alkalmazni, ha más is segít. Sokszor elegendő a nagyobb mennyiségben fogyasztott szénsavas ital, ami értágító hatású, de jó lehet a koffeines kávé vagy erős tea, ami az érfalakra és vérlemezkékre fejti ki hatását. Ha citromos kávét vagy teát iszunk, akkor a citromsav hatása is érvényesülhet. Nem kell kihagyni az acetilszalicilsav tartalmú gyógyszert (aszpirin, kalmopyrin), ami az agyi hőközpontra hat és egyúttal gátolja a vérlemezkék összecsapzódását is. Aztán érdemes kipróbálni a korábban már felsorolt gyógyszereket is, de ezek már "erősebb" hatású szerek és hatással vannak a májműködésre is.
2019. okt. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Quarelint szedtem, nekem egyáltalán nem használt úgyhogy azt hanyagoltam. Régen amikor migrénes görcseim voltak Apranaxot szedtem, az esetek 80%-ban használt az is. Migrénes görcseim nincsenek már, inkább ez a tompább fejfájás.
2019. okt. 13. 17:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Elég ritkán fáj a fejem, de akkor nagyon. Ilyenkor Flector port szoktam bevenni. Gyorsan hat, de csak receptre adják.
2019. okt. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Eddig talán az algoflex forte vált be a leginkább
2019. okt. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!