Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Alternatív gyógyítás

A kérdés

Doxycylin torokgyulladasra?

Van itthon doxycylin,es edesanyam minden aron belem akarja tuszkolni,de mivel nem orvosi eloiras,hogy szedjem be,igy nem tudom hogy torokgyulladasra egyaltalan hasznal-e.

Keress kérdéseket hasonló témában: torokgyulladas

nov. 3. 14:31  Privát üzenet  

A válaszok
Simon Belmont nevű felhasználó válasza:

Attól függ, hogy bekateriális, vagy vírusos?

Ha bakteriális eredetű a torokgyulladás, akkor igen, használ. Ez egy széles spektrumú antibiotikum, méghozzá az erősebb fajtából.

Ha vírusos eredetű, akkor viszont nem, hogy nem használ, ellenben feleslegesen terheli meg a szervezetet, és ha nem elég ideig szeded, még akár komoly antibiotikum-rezisztens baktériumokat is kitenyészthetsz a szervezetedben.

Nem tudom, mennyire súlyos a helyzet, de én inkább ágynyugalmat, sok gyümölcsöt, C-vitamint, citromos tehát, meg napi 2 bögre kamillateát javasolnék. ;)

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont nov. 3. 14:44 Privát üzenet
Ne szedj antibiotikumot, kizárólag csak akkor ha orvos írja fel!

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont nov. 3. 16:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
-virusos-torokgyulladasra-gyogyir? A-gyogyszerre-allergias-vagyok-amit-felirtak
Torokgyulladásra mit tudtok ajánlani? Fokhagymát mézzel már ettem, zsályateát is iszom. Antibiotikumot nem akarok szedni, mert akkor fogamzásgátlóm nem használna
Azt mondják a fokhagyma jó torokgyulladásra! Nekem csak hagymám van itthon, az is hatásos?
Makacs torokgyulladásra mi a legjobb? Kipróbáltam majdnem az összes dolgot .
Tüszős mondulagyulladásra és torokgyulladásra (egyszerre) tényleg jó a jégkrém?
Milyen homeopátiás gyógyszer létezik torokgyulladásra gyerekeknek?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Alternatív gyógyítás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!