Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Doxycylin torokgyulladasra?

Doxycylin torokgyulladasra?

Figyelt kérdés
Van itthon doxycylin,es edesanyam minden aron belem akarja tuszkolni,de mivel nem orvosi eloiras,hogy szedjem be,igy nem tudom hogy torokgyulladasra egyaltalan hasznal-e.

2019. nov. 3. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy bekateriális, vagy vírusos?

Ha bakteriális eredetű a torokgyulladás, akkor igen, használ. Ez egy széles spektrumú antibiotikum, méghozzá az erősebb fajtából.

Ha vírusos eredetű, akkor viszont nem, hogy nem használ, ellenben feleslegesen terheli meg a szervezetet, és ha nem elég ideig szeded, még akár komoly antibiotikum-rezisztens baktériumokat is kitenyészthetsz a szervezetedben.

Nem tudom, mennyire súlyos a helyzet, de én inkább ágynyugalmat, sok gyümölcsöt, C-vitamint, citromos tehát, meg napi 2 bögre kamillateát javasolnék. ;)

2019. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne szedj antibiotikumot, kizárólag csak akkor ha orvos írja fel!
2019. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!