Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Megettem 10 db főtt csirkelába...

Megettem 10 db főtt csirkelábat. Felmegy tőle a koleszterin-szintem? . (már így is kicsit magas. )

Figyelt kérdés

#koleszterin-szint
2019. nov. 18. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Fúj, hogy lehetsz ennyire gusztustalan?
2019. nov. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Te vagy a nyers, 600g (asszem szilvás) gombócot evő ember? 😅 tegnap volt valaki hasonló kérdéssel.

Amúgy sztem nem lesz bajod

2019. nov. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

NEM, nem én vagyok....

Egyébként a tisztított, főtt csirkeláb a pipi-húsleves része,gyerekkoromban imádtam, azóta sem ettem.

2019. nov. 18. 16:47
 4/13 A kérdező kommentje:
2019. nov. 18. 17:07
 5/13 A kérdező kommentje:
2019. nov. 18. 17:10
 6/13 A kérdező kommentje:
2019. nov. 18. 17:11
 7/13 anonim ***** válasza:

A gombócos válaszoló vagyok.

Szerintem 1 alkalomtól nem lesz semmi bajod. Holnap mondjuk ne egyél tojást meg zsírosabb húsokat, helyette inkább harcsát, pontyot, ha a tárcád engedi, akkor lazacot(ebben sok az omega 3).

2019. nov. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kösz... nem engedi.
2019. nov. 18. 20:54
 9/13 anonim ***** válasza:

Megnéztem, ebben kb. 285 mg koleszterin lehetett. A korábbi ajánlások szerint 300 mg/nap volt a limit. Én ennek dupláját is simán megeszem naponta, néha ennél többet is, mégis teljesen jó a koleszterinszintem.

Jelenleg nincs meghatározott limit tekintettel arra, hogy a kutatások szerint az étrendi koleszterin önmagában nem befolyásolja a koleszterinszintet, mivel azt a szervezet is megtermeli magának a szükséges mennyiségben. Tehát ha semennyi koleszterint sem eszel, akkor is lehet magas a koleszterinszinted.

"Your body needs cholesterol to help build cells and produce certain hormones. Your body produces all the cholesterol it needs in the liver and intestines from fats, sugars, and proteins."

[link]

Ha csökkenteni szeretnéd a koleszterinszintedet, táplálkozz egészségesen. Kerüld a hidrogenizált növényi olajat tartalmazó ételeket, a bolti péksütiket és süteményeket, étolajat és margarint, mikrohullámúban készült popcornt, cukros édességeket. Egyél több zöldséget, dióféléket, halat, vitaminban gazdag ételeket, elég rostot.

2019. nov. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Fogalmam sincs hol nézhettem volna meg mennyi koleszterint ettem...valamilyen tápanyag táblázatban benne van?
2019. nov. 19. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!