Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A gyógynövényekből készült...

A gyógynövényekből készült gyógytea rendszertelenül, élvezeti céllal fogyasztva is kifejti jótékony hatását a szervezetre (ha kis mértékben is)? Vagy csak kúraszerűen fogyasztva van jelentősége?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ha hetente néhány alkalommal fogyasztunk 1-2 bögre vagy akár egy kancsó gyógyteát, emellett ezeket a gyógyteákat is variáljuk (pl. egyik nap csalán, másik nap kamilla), akkor van-e bármilyen pozitív hatása a szervezetre? Azért érdekelne, hogy érdemes-e akár kevésszer is gyógyteát fogyasztani, vagy teljesen mindegy, hogy gyümölcs teát vagy gyógyteát fogyasztunk, ha ilyen rendszertelenül tesszük, mert úgyis semleges a hatása. Köszönöm a válaszokat!:)

2019. nov. 19. 03:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem eleve az sem egyértelmű, hogy kinek mennyi a kis mérték, meg egyébként is egyénenként és gyógynövényenként is változó. Én pl. egyetlen bögre kamilla teának is érzem a hatását, amikor pl. teleettem magam (segít emészteni, enyhíti a puffadást), de ha épp nincs semmi bajom, akkor tökmindegy, hogy iszom-e vagy nem, mert akkor meg nincs rám hatással - legalább is úgy érzem. De vannak olyan gyógyteák is, amiknek a hatását sose érzem egyetlen bögre után (se, meg nagyobb mennyiség után se :) ). Mondjuk ettől még lehet, hogy hatással vannak rám - de akkor meg felmerül a kérdés, hogy tényleg jó-e az adott hatás konkrétan akkor, konkrétan az én esetemben. Mert ha mondjuk az egyik picit leviszi a vérnyomást, nekem meg eleve túl alacsony, akkor az bizony rossz hatásnak számít - míg másnak, annak, akiknek magas a vérnyomása, épp ellenkezőleg: rá jó hatással lenne ugyanaz a gyógytea.
2019. nov. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, max. nem veszed észre. De érdemes olyan gyógyteákat választani, amik a te egészségi állapotodnak megfelelőek. Emésztést javító gyógyteákat kb. mindenkinek érdemes lenne innia a mai világban, emellett még nagyon jó a citromfű, a hársfa és a rooibos, nem csak hasznosak, hanem finomak is. De még a gyümölcsteában (nem azokra gondolok, amikben a gyümölcs csak mesterséges aroma formájában van jelen) és a fekete/zöld teában is vannak hasznos anyagok, amiért érdemes inni.
2019. nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!