Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A gerincem s formájában van...

A gerincem s formájában van elferdülve, mik a gyógymódok?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál, ő azt mondta, hogy úszak és tornázak. Szerencsére nem kell műteni és nem szeretném, ha bekövetkezne életem során! Mikor leszeretnék hajolni, görbítsek vagy egyenes háttal tegyem? Majd nagyon sokára, vissza kell menni az orvoshoz. Szeretném ha teljesen, megjavulna a hátam! Segítsetek légyszíves, nagyon kérlek titeket, létfontosságú!

2020. febr. 8. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor leszeretnék hajolni, görbítsek vagy egyenes háttal tegyem?"


Mindkettő! Nem ettől görbül el hanem a passzív életmódtól és a sok üléstől, esetleg egyoldalú megterheléstől


Jóga, úszás, csimazkodás, talajon gerinctorna stb

2020. febr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. febr. 8. 16:17
 3/8 A kérdező kommentje:
Melyiket csináljam sokszor, mikor görbe vagy egyenes háttal hajoljak?
2020. febr. 9. 17:55
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is ez van, a torna esélyesen életen át lesz 😋


Íjászat, jóga, evezés és gyógytorna sokat segített. Érdemes elmenni megtanulni a napi gyógytornát és otthon csinálni.


Fekvőtámaszt és planket lehet nem fogsz tudni csinálni a derekad miatt, ezt ha nem megy ne erőltesd.

2020. febr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Ez egy vele született rendellenesség! Gyógytorna, úszás, bicikli. Nehéz súlyokat ne emelgess! Ha eddig nem romlott, utána már nem nagyon fog. 18.évesen van a csontosodás,és szépen be fog csontosodni. Az én fiamnak folyamatosan romlott, 13 éves korától, és sajnos még is kellett műteni 20 évesen. Neki nagy görbülete volt. Szép egyenes most a háta :) Ne aggódj ezen! Nem fog romlani. Az tizenéves korban szokott, amikor van a gyors növekedés.
2020. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rollerezés is gyógyít, a séta is?
2020. márc. 17. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Gyógytorna, vannak speciálisan ilyen helyek ahol személyreszabottan írnak fel neked gyakorlatokat amiket csinálni kell. Durva esetben szokták javasolni a fűző hordást amit szintén ott készítenek. Javaslom hogy ne széken ülj hanem ha van lehetőségetek vegyetek egy torna labdát, sokat javít a testtartásodon. Az úszás mindenképp egyébként azok a sportok kilőve ahol a hátadra eshetsz löknek nagy erőfeszítésnek vagy kitéve. Ez egy nagyon hosszú folyamat tesóm évekig csinálta és sajnos teljesen nem jött rendbe, a torna és társai azért ajánlottak mert igy a későbbi hátfájdalmak mérséklődhetnek.
2020. márc. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Hát vannak rendes tévhitek! Egy...20 éves kor felett semmi, de semmi nem segít már a görbületen. Marad a gyógytorna, az úszás egy életen át, azért, hogy idősebb korban a lehető legkisebb fájdalommal élj.
2020. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!