Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ekcémára alternativ gyógymód?

Ekcémára alternativ gyógymód?

Figyelt kérdés
Különböző krémekkel próbálkozom, de nem igazán akar teljesen eltünni. Olvastam, hogy az ecet és a citrom jó rá, igaz ez? Illetve a vizelet? Elvégre ezek maró/csípő hatásúak.

2020. ápr. 5. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Igen, pisáld le lehetőleg, miután beáztattad chilliszószba... honnan vetted ezt a marhaságot?


...

Pár tanulmányt olvastam anno, amiben nagyon nagy hígítású hipóval kísérleteztek, mivel az leöli a bőrben lévő streptococcus aureus baktériumokat, amik feltehetőleg fenntartják a gyulladást.Kipróbáltam, nem igazán segített. Csak a steroidos krém, tünetileg. Azon kívül semmi.


Illetve talán egy módszer az ujjamnál időlegesen bevált ha borzasztóan viszketetett... akkor csap alatt leforráztam, (ez amúgy kb orgazmikus érzés, mert az ekcéma során elburjánzanak a fájdalom és viszketés receptorok + idegek a gyulladt bőrben... ) ezzel túltöltöttem a viszketésérzetet, talán elöltem a fájdalomreceptorok egy részét is. Utána jéghideg vízzel lehűtöttem.


Ezzel bőrsérülés nélkül tudtam csillapítani az őrjítő atópiás viszketést.

2020. ápr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát, na az elocom sz.rt se ért, mert feszt viszajött. Az ftorocort már hatasosabb volt, de még halványan jelen van. Van még az elidel krém még azzal teszek egy próbát. De ha nem megy én lehugyálom :D Vagy van még ezüstkolloid és kamillás borogatás.
2020. ápr. 5. 19:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Az ekcéma az életed végéig az életes része lesz .


Nem fog elmúlni.


A szteroid ideiglenesen csökkenti, de ennyi.

2020. ápr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Annyi, hogy az alternatív szerek még tünetileg sem érnek semmit. Csak a steroid.


Viszont ha Elocomra nem reagál akkor durva lehet.


Igazából teljesen nem múlasztja el.

2020. ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kezemen van, de szerencsére halványabb már. De addig kísérletezek még ki nem iktatom.
2020. ápr. 5. 20:04
 6/10 A kérdező kommentje:
És az antibiotikumtól lett olyan, legalább is mikor szedtem akkor tapasztaltam, hogy előjött.
2020. ápr. 5. 20:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem gluténmentes diétától elmúlt. Ha visszaterhelem magam, megint előjön, úgyhogy nálam biztosan gluténérzékenység okozza. A kisfiamnak a tej hozta ki pici korában, jellemzően télen, hideg, szeles időben, tejmentes diéta mellett elmúlt neki.

Az ekcéma autoimmun eredetű, kenheted akármivel kívülről, újra elő fog jönni. Az is segíthet, ha megpróbálod rendbehozni a bélflórádat, amit az antibiotikum elintézett. Érdemes vitaminokat is szedni.

Külsőleg a tejoltó galaj főzete jó rá, illetve shea vaj. Ajánlott még a kemikáliák csökkentése, főleg azoké, amik a bőrt irritálják, kiszárítják (pl. mosószerek, öblítők). A napozás is jó hatású.

2020. ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A szódabikarbónás víz jó rá állítólag és natúr vajak (sheavaj, kakaóvaj, stb)

De szedjél rá CBD olajat, az segíteni fog. Ha érdekel, akkor csatlakozz hozzánk és tudj meg a CBD-ről mindent a Légy Jól Kenderrel! facebook csopiban várunk minden érdeklődőt!

2020. ápr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem szteroidmentesen sikerült eltüntetni a kontakt ekcémát egy új cuccal úgy, hogy azóta is hordom, ami kihozta, és nem tért vissza. Erre eddig nem volt példa, folyamatosan kínlódtam vele. Az unokáimnál is panaszmentes az atópiás dermatitisz.
2020. jún. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 emike75 válasza:
Közvetlen ismerősöm mesélt egy gélről, ami eltűntette Neki és azóta sem jött vissza. Ha írsz privátban rám, kikeresem ezt az infot meg a fotóit . Sokat tudna erről az évek óta tartó problémájáról mesélni. Nála a szteroidok nem hoztak eredményt.
2020. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!