Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mama Gyógynövényei teákkal...

Mama Gyógynövényei teákkal kapcsolatban írnátok tapasztalatokat? Jelentősen olcsóbbak, mint Gyuri bácsi teái és (elvileg) teljesen ugyanazok grammra is.

Figyelt kérdés
Gyuri bácsi teái jelentősek drágábbak, pedig ugyanarról a teafűről beszélünk.

2020. szept. 7. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyuri bácsi teái "jobban menedzseltek", mint Mama gyógynövényei.

Egyébként ugyanaz.

Mama gyógynövényei jellemzően egy-egy növényféleséget tartalmaznak, Gyuri bácsinak pedig vannak sok éven át kikísérletezett, bevált, hatásos keverékei. Ajánlom, olvasd el a könyveit.

Csak kellően tiszta környezetben gyűjtött/termesztett gyógynövényeket lehet forgalomba hozni, ezeket is ellenőrzik élelmiszer-biztonsági szempontból. (nem tartalmazhat - bizonyos tűréshatáron túl - idegen növényi részeket, és nem lehet pl. egészségre ártalmas anyagokkal, mikroorganizmusokkal szennyezett)

Azonban, mivel élelmiszerként kerülnek forgalomba, ezért a "gyógyító hatást" nem szabad ráírni a csomagolásra.

Pedig az egyszerű, kezdő gyógynövénybarát embereknek megkönnyítené a dolgát, ha nem egyéb irodalomból kellene utánanézni, melyik mire jó, és mit mivel lehet/érdemes keverni.

Sajnos elég kevés szakirodalma van a gyógynövényeknek, a 70-es, 80-as években, a szintetikus gyógyszerek térhódításával ki is akarták szorítani őket a gyógyításból.

Saját példámból kiindulva, nekem a gyógynövények többet segítettek, mint a gyógyszeres kezelés!

2020. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én bementem a Herbatárba és megvettem csak simán ami kellett, egyébként a Gyuri bácsis teák tényleg drágábbak, bár lehet jobban ki van keverve.

De én is a gyógynövényeket jobban pártolom mint a gyógyszereket, személyes tapasztalatból is.

2020. nov. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gyuri bácsi gyógynövényeit még nem próbáltam, de több más forgalmazóét igen, pl a Mama drogot is. Az összes közül, amit használtam, az volt a legrosszabb, leggyengébb. Van különbség a különböző gyártók termékei között.

A György teákat viszont még nem próbáltam, így pont azzal sajnos nem tudom összehasonlítani.

2023. jan. 23. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És a Herbária? Vagy szerinted melyik úgymond a legjobb?
2023. jan. 23. 13:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó pár éve volt egy hosszabb olyan időszak, amely során - főleg az ömlesztett teafüvekre vonatkozóan - kipróbáltunk több tasakosat. Azok közül szerintem a Herbária Patikája volt akkor a legjobb.

De biztosan lehet fokozni.


A filteres teafüvekről rosszakat hallottam/olvastam, eleve a filter anyaga nem jó, de persze azt nem írom, hogy sosem használtam volna filterest.


Próbálj ki néhányat és te is meglátod majd, hogy melyik a jó.


Bár azóta biztosan kipróbáltál már párat, nem?

2023. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen. Most pl. a Herbária Patikájának a borsmentáját próbáltam ki és sokkal erőteljesebb, frissebb tea készült belőle, mint a Mama-féle borsmentából. A György-teákat még mindig nem próbáltam, de ki fogom azokat is.
2023. jan. 23. 14:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor Te is ezt tapasztaltad.

Esetleg, ha lesz kedved, majd írd meg, hogy milyen a Gyuri bácsi féle tea! Engem is érdekel. :)

Jó egészséget kívánok!

2023. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!