Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Béltisztításra valami jó...

Béltisztításra valami jó megoldást? Valami készítményre gondolok.

Figyelt kérdés
Tudom nem egyik napról a másikra megy ez, és nem is brutál kémiai megoldásra gondolok. Sok rostot fogyasztok és elég vizet is iszom (min 3 liter per nap), de székrekedésem van. Plusz a ilyen diszkomfort érzésem van mindig. Nem vagyok túlsúlyos, de a hasam körül mindig van zsírpárna. Ezért gondoltam megpróbálnám. Ha van valami, már kipróbált ötletetek.

2020. szept. 29. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézz utána a mustarmagnak.
2020. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hmm hát nem tudom mióta csinálod, de a rostnak pucolnia kéne azért, az eléggé lágyítja a produktumot. Nálam már napi 1-2 zöldség gyümölcs is lazává teszi, de persze ez mindenkinél más lehet.. Szerintem ha ezt csinálod jó úton kell haladj, de ha nem lesz változás, akkor lehet elgondolkzonék, hogy beszélek a dokimmal.


Még teák vannak esetleg olyanok, amik béltisztító hatásúak, ezeket kúraszerűen kell iszogatni most egyik barátnőm épp ilyet csinál, mert gondok vannak az emésztésével. De szerintem egyelőre folytasd csak az egészséges, rostosabb táplálkozást!

2020. szept. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Grimfox ***** válasza:
100%

Elsőre aszalt szilva, ami a beleket nagyjából megtisztítja a széklettől. Nem okoz hasmenést, de székletlazító hatása van. Emellett elég rostos is. Ezután naponta egy-két meghámozott csicsókát ha elrágcsálsz naponta, az elősegíti a bélflóra helyreállását. Fontos, hogy nyersen edd, mert csak így fejti ki ezt a hatást. A csicsóka, amikor a bélbe kerül, apró, de darabos marad, és a tápanyagai, és egyéb beltartalmi anyagai kedvező táptalajt nyújtanak a bélflóra természetes baktériumai számára. Ha a bélflórád helyreáll, a székrekedésnek is el kell múlnia, és a hasi diszkomfortnak sem szabad megmaradnia.

Ha az ilyen jellegű megoldások nem válnak be, sajnos muszáj gasztroenterológushoz fordulni, és kivizsgálást kérni.

2020. szept. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Útifűmaghéj elég jó.
2020. okt. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!