Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Természetgyógyászoktól hallott...

Szg74 kérdése:

Természetgyógyászoktól hallottam, hogy a D3 vitamin K2 és A vitaminnal együtt hasznosul, de ajánlott még magnézium és cink szedése is. Most olvasom a tudományos orvoslás egy képviselőjétől: ez nem igaz, elég csak D vitamint szedni. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Yiya D3 vitamin készítménye tartalmaz K2 és A vitamint. A tudományos orvoslás képviselője szerint ez csak reklám, meg hogy többet adjanak el belőle. Elég a D3-at önmagában szedni, vagy kellenek "segítő" vitaminok és szerek? Ha igen, melyek ezek? Azt sok helyen olvastam, hogy a D3-ra a jelenlegi időszakban a Covid miatt nagy szüksége van a szervezetünknek.

2020. okt. 16. 06:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
51%
Érdemes tudni, hogy a vitaminok, ásványi anyagok és nyomelemek egy családot alkotnak, együtt egyszerre alkalmazva fejtik ki legjobban a kedvező hatásukat.
2020. okt. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintünk? Kik vagyunk mi? Internet random népe? Mi döntsünk a tudományos orvoslással szemben?:)
2020. okt. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
46%

A legtöbb ember szembesül ezzel a problémával, amikor találkozik a természetgyógyászattal.

Én ezt az ellentmondást úgy sikerült feloldjam, hogy megértettem, hogy a természetgyógyászat alternatív gyógymódokat használ, tehát olyan módszereket, amiket a konvencionális -tudományos- orvoslás (még) nem alkalmaz. Ha alkalmazná, akkor már nem lenne alternatív, hanem konvencionális lenne.


A tudományos orvoslás és a természetgyógyászat sem tévedhetetlen, ezért mindenki döntse el saját maga, hogy melyik utat választja.

Ha valaki csak a tudományosan már bebizonyított módszereket fogadja el, akkor válassza a konvencionális orvoslást.


Aki felelősséget tud vállalni a saját döntéseiért, az kipróbálhatja a természetgyógyászatot, de ne várjon rá tudományosan elfogadott bizonyítékokat.

2020. okt. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
49%
Pont tegnap olvastam az oszteroporózis tarsaság írását a k2ről. Keress rá a googleban. Annyira nem magasztalták. Kalcium meg magnézium javasolt a d vitamin mellé. Ugyan akkor a kalciumtablettám dobozára rá van írva hogy D vitamint nem szedj mellé. No komment. Teljesen ellentmondásosak az információk. Orvosok patikusok is ahány annyi félét mondott ezzel kapcsolatban. Mindenrsetre a cinket ne vegyél be kálciummal együtt mert nem szívódik fel valamelyik. Minimum 3 óra különbség.
2020. okt. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

Mi is inkább az alternatív ajánlásokat követjük. Én napi 10.000 NE D3+K2 vitamint szedek évek óta. A gyerekek kb 2-3.000 NE D3+K2.

E mellé természetesen ott a 2-4.000 mg C-vitamin is naponta.

Plusz kalcium, magnézium, szelén, cink, omega3, Q10. Ezeket rendszeresen-rendszertelenül.

Nekünk ez vált be, elkerülnek a betegségek.

2020. okt. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%

Én is úgy tudom, sőt tapasztalom már évek óta, hogy a hivatalosan ajánlott mennyiségnél jóval több vitaminra van szüksége a szervezetnek ahhoz, hogy az év 365 napján energikus és egészséges legyen.


A vitaminok létfontosságú anyagok, az egészséges szervezet működéséhez elengedhetetlen a folyamatos pótlásuk, méghozzá jóval nagyobb mennyiségben, mint azt hirdetik.


Ami vitaminokat reklámoznak, azokat a gyógyszergyárak dobták a piacra szándékosan olyan kevés hatóanyaggal, hogy ne lehessen belőlük érezni semmi hatást, és az emberek elforduljanak a vitaminoktól, mondván nem érnek semmit, és szedjék inkább továbbra is a gyógyszereket.

2020. okt. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
37%
Én meg ammondó vagyok, hogy csak olyan vitamint szedjünk, amiből hiányunk van, ezt vérvétellel meg lehet állapítani, és a háziorvos megmondja az adagolást is.
2020. okt. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
A háziorvos a hivatalos mennyiségeket veszi figyelembe.
2020. okt. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Melyik orvos mondta, hogy elég csak D-Vitamint szedni?
2020. okt. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%

Meg az is benne van a pakliban, hogy ugyanúgy az orvosok, mint a természetgyógyászok között is vannak nagyon jók, kevésbé jók és csapnivaló szakemberek. Pont úgy, mint minden más szakmában.

Hiába fejlődik az orvostudomány, ha a háziorvosom 30 éve végzett az egyetemen és akkor is a 20 évvel azelőtti anyagot tanították neki. Azóta meg nem tanult semmit, nem tart lépést a legújabb kutatásokkal, akkor ne várjunk tőle csodákat.

2020. okt. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!