Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Természetes nyugtató ami...

Természetes nyugtató ami tényleg működik?

Figyelt kérdés
Tea, csepp, bármi.
2020. dec. 8. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Olyan nincs. Az ilyen citromfu, valerina meg tobbi baromsag csak penzkidobas.
2020. dec. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Angel3000 ***** válasza:
76%
Szia! Gyógynôvènybôl készûlt a Baldrian, nagyon jó nyugtalanságra! Lehet kapni a Dm boltban! Macskagyôkèr ismert nyugtatószer, alvási zavarokra is jó. Jó hatással van a szervezetre ideges szivpanaszom illetve zavarok esetèn is. Terhessèg vagy szóptatós anyák rèszére nem javasolt!
2020. dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Konyak
2020. dec. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a citromfű bevált.
2020. dec. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
B-vitaminok, magnézium jót tesznek az idegrendszernek.
2020. dec. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Grimfox ***** válasza:
100%
A természetes nyugtatók hatékonyak, de nem elég erősek, hogy egy beteges szintű idegességet kezelj velük. Hétköznapi idegességet, fáradtság, kimerültség miatti ingerlékenységet lehet velük csillapítani. Ugyanez igaz a vitaminokra, nyomelemekre is. A betegséggé fejlődött idegességet, szorongást, pánikot, és hasonlót nem lehet hatékonyan növényi eredetű szerekkel kezelni sajnos. Ugyanakkor a kényszerből szedett tabletták mennyisége csökkenthető, ha erős nyugtató teakeverékeket is fogyaszt melléjük az ember, amikor a gyógyszerek ellenére is idegesnek érzi magát. A gyógyszereket az ember beveszi a megadott időben, két gyógyszer között pedig, ha feszültség jelentkezik, teakeverékekkel csillapítja.
2020. dec. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
A maga módján mindegyik hatásos lehet de sajna olyan nem létezik, hogy mindenkire és mindenféle nyugtalanságra jó legyen. Fontos, hogy a nyugtalanság okát ismerd fel, néha ehhez orvosi segítség is kell. A teákat, gyógynövényeket én tesztelni szoktam ettől jobb ötletem nincs, van ,hogy segít valami, máskor pedig nem. Hiába sorolok fel neked 20-féle nyugtató hatású növényt ha nincs köztük olyan a te konkrét problémádra és a pillanatnyi egészségi állapotodra is jótékony hatással van. Lepontoztátok a konyakot, pedig néha az is segíthet.:D Sőt nekem az is ha rágyújtok a pipámra és elpöfékelek egy töltet dohányt a teraszon. Nyilván nem ajánlom, de ilyen is van.
2020. dec. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Grimfox ***** válasza:
Ritkán jó ötlet, de vannak nyugtató hatású gyógynövények(illóolajban oldott hatóanyag tartalmúak), amikből lehet tinktúrát készíteni, azaz alkoholos kivonatot. Figyelni kell, mert vannak olyan növények, amiknek az alkohol módosítja a hatását, és nyugtatóból bódító, vagy hallucinogén lesz, de a megfelelő növényekkel lehet alkoholos nyugtató oldatot csinálni. Viszont ilyet csak akkor szabad használni, ha előtte 2 legalább nappal nem használták gyógyszereket, és utána sem fogsz legalább 1-2 napig. Elég kevesen használnak alkoholos kivonatot nyugtatásra, mert nehéz jól elkészíteni. Önmagában az alkoholt nem tudom hogyan hat. Sosem próbáltam. Szerintem egyénfüggő, kinek működik.
2020. dec. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem az ilyen tinktúrákból csak pár csepp kell a koncentráltságuk miatt nem valószínű, hogy bárkinek gondot okozna ennyi alkohol. Ha viszont van illóolajunk akkor azt fürdővízbe és párologtatóba is tehetjük, mármint ha az útmutató nem tiltja. Jó ötlet Grimfox és igen egyénfüggő mint minden más.
2020. dec. 13. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Serpenyő
2020. dec. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!