Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A lányom szorongással és...

A lányom szorongással és enyhe depresszióval küzdd.Születése nem volt komplikáció mentes,trauma érte.A pszichológusa azt mondta,szerinte a születési trauma miatt lettek mentális gondjai és hipnózisra javasolja.Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Számomra kicsit hihetetlen,hogy születése komplikáltsága miatt lenne most,16 évvel később mentális gondja,ami kb.2 éve jelentkezett.Ő sem emlékszik a születésére,és senki akit megkérdeztem.A hipnózis az veszélytelen dolog?Nem biztos hogy szeretném ezt a gyereknek.
2021. febr. 10. 18:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Szinte biztos, hogy nem amiatt. Látni, hogy a pszichológus nem orvos, csak egy bölcsész.
2021. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%

Jézusom, ez nem normális!


Meg ne engedd a hipnózist! Egyrészt kuszolgáltatotta válik, kettő így BÁRMIRE rá lehet venni is akár... Nem mondom, hogy vele is ez történik...


Egyáltalán nem veszélytelen dolog, sőt, akkor sem, ha hozzáértő végzi... Akár az ember életét is tönkre lehet vele tenni....


Meg persze, egyáltalán honnan tudja, milyen volt a születése? Ez hülyeség 😂😂😂😂🤦‍♀️

2021. febr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
Vidd el a lányt masik orvoshoz, az a baj,hogy a mérgező környezetből sem tud kiszakadni mert iskolába sem jár, én biztos kérnék egy masik véleményt is. Ennek függvényében döntenék,de ez lehet csupán a jó tarsaság hiánya. Nekem is volt ilyen korszakom ameddig nem találkoztam uj inspiráló emberekröl.
2021. febr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

3

Pszichológusról volt szó, nem orvosról. A pszichológus nem orvos.

2021. febr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%
Manapság égig érő divatja van a pszichológushoz járkálásnak és mindegyiknek be kell rakni valamelyik kalapba az adott személyt. Én is voltam 30 éves fejemmel, mert hányingeres időszakom lett és mivel minden fizikai vizsgálat oké volt, így kénytelen voltam elmenni pszichológushoz. 2 alkalommal voltam, elég is volt. Mindenáron a gyerekkorral jött... Mert hogy az ember gyerekkorában (már 3 éves kortól) tapasztalja meg a dolgokat és olyan ember leszel amit otthon látsz blablabla. Hiába mondtam, hogy a gyerekkorom tökéletes volt és kívánhatni sem kívánhattam volna jobbat, ő neki meggyőződése volt hogy de, azért lettem 30 évesen hányingeres mert a gyerekkorom... Nem vagyok orvos sem pedig pszichológus, de az biztos hogy egyértelmű hülyeségeket hallgatva nem fizetek hanem minimum szakembert váltok. Na most tekintve hogy egy újszülött tudatilag konkrétan egy növény szintjén van (vagy még ott sem), számomra ez egyértelmű baromság és szakmaiatlanság. De persze ez csak az én véleményem.
2021. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Lepontozhatjtáok a kettes válaszomat, de a hipnózis egyáltalán nem veszélytelen, akkor sem, ha szabályokhoz kötött, ki végezheti... Én a gyerekemet nem vetném alá ilyennek.
2021. febr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Grimfox ***** válasza:
83%

A hipnózisnak vannak veszélyei, de nem lehet BÁRMIRE rávenni vele valakit. Olyanra nem lehet rávenni valakit, amit nem akar megtenni. Pl nem fog kiugrani az ablakon, bármennyire is szuggerálod. Másfelől csak akkor van veszélye, ha kontár csinálja. Akinek van rá képzettsége, és engedélye, hogy kezeljen vele, az nem fog ártani az embernek. Emellett az a szülő is bent lehet a terápia alatt, amelyikkel a gyerek bizalmasabb viszonyban van. Kiskorúak, és fiatalkorúak esetén nem ugyanazok a szabályok érvényesek, mint egy önálló döntésre jogosult felnőtt esetén. Végezetül pedig hipnoterápia alatt általában csak sekély hipnózist alkalmaznak, és lazító, feszültségoldó szuggesztiókat közölnek.

Ugyanakkor ha enyhe szorongással, és depresszióval küzd, akkor még nem indokolt a hipnózis. Még ennél súlyosabb esetekben is ritkán alkalmazzák. Pláne fiatalkorúakon. A kognitív viselkedésterápia, vagy az autogén tréning sokkal jobb ötlet. Az előbbivel segítenek a stressz átalakításában(elég sarkítottan fogalmazva), az utóbbi pedig relaxációs, és kiegyensúlyozó gyakorlat, amit a páciens önállóan végez, miután megtanulta.

Minden esetre minél gyorsabban kap szakszerű, és hatékony ellátást, annál kisebb az esélye, hogy maradandó pszichés károsodás éri. A szorongás, és a depresszió is folyamatosan romló betegségek. Kiváltképp ha együtt jelentkeznek.

2021. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

3

Nem tudom milyen itthoni mérgező környezetről beszélsz, itthon minden rendben van.Vagy így ismersz minket?!

2021. febr. 10. 19:54
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A lányom millió % hogy nem fog hipnózisra menni,de ha ment volna is bent lettem volna vele.És úgy döntöttem keresünk egy másik pszichologust.

2021. febr. 10. 19:56
 10/17 Grimfox ***** válasza:
Pszichiáternél voltatok már? A pszichiáter tud olyan szakembereket ajánlani, akik például kognitív viselkedésterápiát, és hasonlókat alkalmaznak. Gyógyszert is csak ő írhat fel, bár nem tudom, hogy van e olyan súlyos az állapota, hogy gyógyszert kelljen szednie.
2021. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!