Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tudnátok mondani fejfájásra...

Tudnátok mondani fejfájásra házi praktikákat?

Figyelt kérdés

2021. máj. 14. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

- Friss levegő


- Fürdés


- Ignorálod


- Fizikai tevékenység


- Autóvezetés


- Fejmasszázs


- Alvás

2021. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Mármint arra, hogy fájjon a fejed? Falba verés?
2021. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
#1 migrénnel az autóvezetés pl varázslatos ötlet, ahogy az alvás is mondjuk délelőtt 11-kor a munkahelyen, a fürdés dettó.
2021. máj. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%
Fizikai tevékenység dettó.
2021. máj. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerinted miért írtam több példát?
2021. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ha valaki tud tényleg működő praktikákat fejfájásra kifejthetnè köszönöm előre is
2021. máj. 14. 12:25
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Működő praktikákat írtam, de ha szeretnéd, kifejtem neked:


- Friss levegő: A hirtelen, kedvező légnyomásváltozás pozitívan fog rád hatni, de ha csak felkelsz a székből és mész egy sétára, már az is nagyon hatásos lehet.


- Fürdés: Hasonló, mint az előző, nekem gyakran hatásos a forró zuhany fejfájáskor és ez nem placebo.


- Ignorálod: Beveszel egy fájdalomcsillapítót, vagy iszol hideg csapvizet és 1/4 órán belül elmúlik, persze ha hagyod.


- Fizikai tevékenység: Más felé fogsz egy idő után figyelni. A fejfájás sokszor ezért nem múlik el, mert figyelsz rá, foglalkozol vele.


- Autóvezetés: Ugyanaz, mint az előző.


- Fejmasszázs: Az idegek megmozgatása nem csak nyakfájásnál hatásos.


- Alvás: Egyértelmű szerintem.


Amit ne csinálj fejfájás közben: Olvasás, filmnézés, lehajtott fejjel való utazás, stb.

2021. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm #7 jöhetnek még a tippek
2021. máj. 14. 12:34
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
7-es...látszik az életben nem volt migréned. Mert akkor tudhatnád, hogy mindez nem működik.
2021. máj. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Grimfox ***** válasza:
100%

Jógik használják: Hideg vizes orrüreg mosás. Ők egy különleges csészéből öntik az orrüregbe a hideg vizet, de ha a tenyeredből szippantod fel, az is majdnem olyan hatékony. Kevésbé hatékony, de még mindig egész jó, ha jégkockát veszel a szádba, és a szájpadlásod lágy részéhez nyomod a nyelveddel. A hátránya, hogy ha könnyen megfázik a torkod, akkor ettől esetleg megfájdulhat. Még egy módszer, hogy jéghideg vízzel átitatott rongyot raksz a nyakadba, ügyelve, hogy a verőerek környékét fedje.

Ezek mind úgy működnek, hogy hűtenek, és ez által összehúzzák az ereket. A leginkább hatékony, ha az orrüregben lévő ereket éri a hatás.


Az orr tövénél, és a szemgödör, szemöldökcsont találkozásánál is vannak idegcsomók amiknek a nyomása enyhít bizonyos fejfájásokat. Az orrtő erős összecsípése nem nagy feladat, a másik idegcsomót úgy találod meg, hogy végigtapogatod a szemöldököd alatt a csontot, és ahol van egy kis bemélyedés, amit ha megnyomsz érzékeny, vagy fáj, akkor az lesz az. Hüvelykujjal erősen, úgy fél-egy percig nyomd. Majd az orrtövet is. Utána az ujjaiddal erősen húzd szét a bőrt a homlokodon a középvonaltól a két halánték felé, végül körkörösen dörzsöld a halántékot, közepesen erős nyomással. Ha közben lehetőséged van rá, friss levegőn végezd ezt. Mélyeket, lassúakat, és hosszúakat lélegezz. Az oxigénszint növekedése a vérben szintén enyhíti a fejfájást.

Ezek azok, amiket eddig próbáltam, és volt is hatásuk.

2021. máj. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!