Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, mivel foglalkoznak pontosan a magukat lélekgyógyásznak nevező emberek? Érdeklődő pszichológushallgató vagyok.

Figyelt kérdés

Egyre többet látom mostanában ezt a megnevezést, leginkább az ezós körökben. Próbáltam rákeresni, micsoda ez pontosan, de sehol nem találok róla konkrétumot. Ha valakinél rákérdezek, az energiatestekkel meg a csakrákkal meg a reinkarnációval meg a lelki blokkok oldásával jön, és ha tovább faggatom, milyen tudományos háttere van ennek a munkavégzésnek, hol lehet ezt tanulni, és mennyiben van átfedésben a pszichológiával, rendszeresen nem kapok választ.

Van-e okom félni ettől és bosszankodni azon, hogy ezek az emberek háromszor annyiért hirdetik a megmagyarázatlan szolgáltatásukat, mint amennyiért én fogok majd dolgozni hét év tanulás után? Mennyire etikus dolog ez? Ha van létjogosultsága, miért nem beszélnek arról, mi is ez pontosan?



2021. máj. 31. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Azt neked kell tudni van-e okod félni és bosszankodni. Legyél lélekgyógyász+pszichológus és a képlet megoldva.
2021. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is pszichológusnak tanulok, és egyszer sajnos én is megpróbáltam megnézni, hogy mégis mi kell ehhez... A nagyon ezoterikusnak hangzó dolgokhoz általában semmi, de valamiért mégsem tiltja őket jogszabály. És itt nem a jósnőkről vagy hasonlókról beszélek, mert azoknak egy része lehet ártalmatlan. (Bár nekem azzal is vannak problémáim, de az már meggyőződés kérdése. Amíg nem ártanak másoknak, addig nem érdekelnek igazából.)

Az egy fokkal tudományosabban hangzókhoz kell egy néhány alkalmas (de konkrét "képzéstől" függ, lehet fél éves is) tanfolyam, ami azonban tudományosan teljesen megalapozatlan, és kb. annyiból áll, hogy csoportfoglalkozásokon beszélgetnek egymással a résztvevők. Szintén legális, amíg nem hívják pl. terápiának vagy más hasonló dolognak, amihez általában még a pszichológia MA sem elég. És igen, sajnos elég nagy kereslet van rá úgy, hogy az érdeklődők legalább 90%-ának fogalma sincs róla, hogy egy olyan emberhez jár a problémáival, aki semmi elméleti képzésben nem részesült, és az "oklevelét" hat hétvége során szerezte meg.

Szóval legális, de nem etikus, bár ezek az emberek nem tanulnak etikát a pszichológusokkal ellentétben, úgyhogy nem hiszem, hogy különösebben zavarja őket. Én is elkeseredetten figyelem néha az ilyeneket, és nem azért, mert sokan kimondottan jól keresnek (de nem tagadom, hogy dühítő), hanem azért, mert valós szakértelem nélkül beszélnek bele emberek életébe, aminek ki tudja, milyen következményei lesznek. Őszintén szólva nem tudom, hogy lényegében miért csak a szolgáltatás megnevezéséről van jogszabály, amikor ennyi (bocsánat, de) "kuruzsló" van, de szerintem nagyon fontos lenne, hogy ne lehessen ilyeneket normális egyetemi képzés nélkül végezni. Ha egy műtétet vagy más orvosi kezelést nem végezhet el akárki, akkor nem tudom, hogy egy mentális problémával miért foglalkozhat szinte bárki rendes diploma nélkül. Persze, rengeteg a jogi kiskapu, de pont ezek ellen kéne tenni valamit.

2021. máj. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Grimfox ***** válasza:

Mivel ezoterikus módszerről van szó, nincs rá tudományos meghatározás, magyarázat. A legtöbben, akik tanulják, azt sem tudják, hogy hogyan működik az, amit csinálnak(pontosabban fogalmazva a működés elméletét, filozófiáját), csak használják.

Nincs okod bosszankodni. Nincs értelme. Akik ezt olyan sok pénzért csinálják, azok jobbára csalók, vagy az, amit fentebb leírtam. A hit, a placebohatás működik, néhányan jobban lesznek. Sok pénzt kiadnak rá, de ez az ő felelősségük. Aki olyan terápiát akar, amit tudományosan meg lehet magyarázni, megbízható, és a terapeuta, ha kell el tudja magyarázni, hogyan működik, az téged, és más hasonló foglalkozású személyeket fog felkeresni.

Megjegyzem, egy rakás "szkeptikussal" találkoztam, akik a pszichológiát sem tekintik tudománynak, és az ezotéria, áltudomány kategóriába sorolják. Kicsit erős ez, tekintve, hogy a hivatalos gyógyászat egy igen kiterjedt, és folyamatosan, intenzíven kutatott területéről van szó.

2021. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tudi333 válasza:
34%

Nem tudom ki az vagy mi az, aki lélekgyógyásznak mondja magát, nagyon szívesen válaszolok a kérdéseidre, ha felteszed őket!


Szerintem, ha már pszichológusnak tanulsz, az első kérdés, hogy miért zavar ez téged? Mi a problémád ezzel? Mindenki eldöntheti, hogy miben hisz, mire adja a fejét, legyen az tanfolyam vagy más.


Miért zavar az téged, hogy más nem járt képzésre? Ha valaki nem szakács pl., attól még fantasztikus ételeket készíthet! Kicsit túl van most misztifikálva a képzés és a végzettség...


Az etikát nem is értem hogy jön ide....senkit nem kényszerít senki semmire.


Várom a konkrét kérdéseket!

2021. jún. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudi333, te pszichotronikával foglalkozol?
2022. okt. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!