Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Migrén piercing után rosszabb...

Migrén piercing után rosszabb állapot?

Figyelt kérdés

Régóta kb. 15 éve küzdök borzasztó migrénnel, sok mindent próbáltam már az állapotom javítására, sumatriptánnal és eleptriptánnal(relpax) tudok enyhíteni a fájdalmaimon amikor rám tör. Szerettem volna valami gyógyszermentes megoldást találni, szedtem egy időben a Migrén dr. nevezetű gyógynövényes készítményt, talán egy picit segített, de nem volt az igazi.

Hallottam, hogy létezik egy migrén piercing nevezetű fülékszer, amit egy akupunktúrás pontba szúrnak a fülben. Nagyon jó véleményeket olvastam róla, hogy a beszúrás után azonnal érezték a hatását, ritkult a migrénes fejfájásuk és nem is volt olyan erős fájdalmuk a "pácienseknek".

2 hete én is megcsináltattam, viszont azóta szinte minden másnap migrénem van.Nagyon el vagyok keseredve egyre rosszabbul viselem lelkileg is.

Tudom, hogy akupunktúrás kezelésnél is előfordul, hogy először rosszabb lesz a kezelt beteg állapota, aztán megszűnnek idővel a panaszai.

Lehetséges, hogy rossz helyre szúrták a piercinget, vagy nálam másképp váltotta ki ezt a reakciót? Esetleg van valakinek hasonló tapasztalata?

Mitévő legyek, vegyem ki inkább?(bár nem szívesen tenném, ha már rászántam magam egyszer, de ha ez lehet a probléma forrása akkor természetesen azonnal megszabadulok tőle). Köszönöm előre is a segítséget!



2021. jún. 15. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van és nekem bevált. Szokott fájni a fejem nem azt mondom hogy nem, de ritkábban mint előtte. Nekem kb 2 hónap kellett mire 'beállt'.

Viszont nem mindegy hogy hogyan csinálták. Nekem pl egy kis géppel szúrkodták meg nyomták a fülem és ahol a legerőteljesebben éreztem ilyen elég érdekes éles fájdalmat akkor szólnom kellett.

Viszont ott mondta nekem aki csinálta hogy sokan mennek hozzá messziről is mert van aki úgy csinálja hogy nem méri így ki és nem is lesz jó a piercing.

2021. jún. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Engem is a relpax tart életben. (Nekem azt mondták annak a piercingnek semmi értelme és ha csak nem gondolom, hogy jól néz ki ne adjak ki rá pénzt.) Nem hinném, hogy rontana a helyzeten. Én inkább arra gyanakodnék a helyedben hogy az időjárástól vagy rosszul és véletlen pont egybeesett a fül kilövéssel a kezdete.
2021. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleve szerintem magával az akupunktúrával kellett volna kezdeni, ha beválik, akkor esetleg mehetett volna ez az ékszer. Igen, simán lehet, hogy rossz helyre szúrták, Magyarországon ugyanis csak az végezhet akupunktúrát, aki elvégezte a Hagyományos Kínai Orvos képzést, ami szigorúan orvosi diplomára épül. Ugyan nem gondolnám, hogy egy fül átlyukasztásához ez a végzettség szükséges lenne, de ki tudja, hogy ki és milyen tudással csinálta, ahogy az első is írta, kimérte-e, hogy neked hol is van az a pont stb. Ha nem ilyen szakembernél voltál, akkor tudja a fene, hogy mit szúrkált meg.
2021. jún. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sajnos az akupunktúrás kezelésre nincs lehetőségem, ez egy másik történet miért, viszont igazad van abban, hogy azzal kellett volna kezdeni. Ehhez a dologhoz egyszeri alkalom kellett,hogy el tudjak menni, és azért mertem így bevállalni, mert az illető fb-s oldalán olvastam ezt a rengeteg pozitív visszajelzést és ismerőstől is csak jót hallottam. Ezért voltam úgy vele, hogy bármit kipróbálok lehetőségeimhez mérten.

2. válaszoló, igaz, hogy mostanában olyan időjárás van ami mindig is gallyra vágott engem, de nagyon összefüggött pont ugye ezzel a 2 hetes idővel amikor beszúrták a fülbevalót..kitartást kívánok Neked és gyógyulást amennyire lehetséges!

Talán akkor még várok egy kicsit, ahogy az 1. válaszoló írta, hogy kellett 2 hónap mire "beáll", sajnos nekem nem mérték semmivel a reakciót, viszont mint említettem sok jó tapasztalat olvasása után mertem kockáztatni..Nem gondoltam, hogy rosszabb lehet, mert ilyet még sehol nem olvastam. Külföldi oldalakon is nézelődtem, maximum azt láttam, hogy nem igazán vált be, de leginkább hogy,jobb lett utána. Lehet én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy rosszabbul vagyok..

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

2021. jún. 15. 12:23
 5/12 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Adtak ilyen kis tájékoztató szerűséget is, ott 3 hónapot írtak hogy addig kelhet idő mire kifejti a hatását szóval ne add fel :D

Viszont azért baj hogy nem mérték ki mert így nem a legmegfelelőbb pontba szúrta és lehet nem fog annyira hatni mint kéne, ha egyáltalán hatni fog rendesen. Rosszabb viszont nem hiszem hogy lehet tőle.

De ha nem is hat akkor is legalább jól néz ki szóval én nem szedném ki a helyedben akkor sem, főleg ha már úgyis megvetted:D

2021. jún. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként is imádom az ékszereket, több helyen is van testékszerem, tetszik is ez is nagyon, egy nagyon szép piercinget sikerült választanom..csak érdekelt, hogy véletlen egybeesés lenne, hogy rosszabbul vagyok vagy mással is van ilyen...? Várok akkor még vele, hátha segíteni fog. Köszönöm mégegyszer:)
2021. jún. 15. 13:41
 7/12 Grimfox ***** válasza:
100%
A migrénnek több oka is lehet. A fülön lévő pont nem mindegyiket enyhíti. Sajnos nagy esélye van, hogy a te migrénednek más oka van, és más pontokat kellene stimulálni, hogy megszűnjön. Persze előfordulhat, hogy rossz pontot találtak el, a fülben sűrűn vannak ezek a pontok, de az is lehet, hogy jobb lenne, ha nem folyamatos stimulálás érné a pontot, hanem csak alkalmi, és nem átszúrással, hanem például nyomással, akupresszúrával. Az akupunktúra elég összetett, nagyon bonyolult rendszer alapján szúrják be a tűket. És ugyanazt a tünetet több betegség is okozhatja. Valódi akupunktúrás kezelésre próbáltál már menni?
2021. jún. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen,ez is igaz,hogy többféle migrén van, tapasztaltam magamon is. Mikor melyik oldala fáj a fejemnek néha hányok és nem tudok felkelni sem, néha pedig "csak" nagyon fáj de pl tudok gyógyszert bevenni,van amikor kifejezetten stressz miatt jön elő és van amikor az időjárás változás válthatja ki.. Néha reggel úgy kelek, néha délutánra jön elő.Viszont ha már az egyik féle migrénre használna akkor örülnék neki.Fentebb említettem, hogy sajnos nincs lehetőségem elmenni akupunktúrás kezelésre, mivel oda rendszeresen kellene járni, és ez több féle okból nem kivitelezhető nálam.

Azóta egyébként kérdezősködtem még máshol is, facebook csoportokban és volt akinek 3 hétig egyfolytában fájt a feje a piercing beszúrása után,viszont utána sokkal jobban lett szóval nem bánta meg.. Reménykedem benne...

köszönöm neked is a választ!

2021. jún. 15. 21:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Jobb lett azóta?
2021. okt. 31. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utána jobb lett, azóta pedig olyan mint volt.. Mintha nem is lenne piercing a fülemben, de nem vettem ki mert tetszik..
2021. dec. 6. 22:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!